Az egyenes és szép öltés egyik fő kritériuma a varrás során az, hogy a varrógépben helyesen beállított cérnafeszültség legyen. Sokan tévesen feltételezik, hogy a feszültséget nehéz megérteni, és megpróbálják elkerülni, hogy saját maguk avatkozzanak be. Valójában a feszültségbeállítás alapelveinek elsajátítása után mindenki be tudja állítani az optimális feszültséget.
A tűszál feszességének beállítására különböző módok vannak
Állítsa be a feszültséget kell lennie minden típusú szál és szövet. A túlzott feszítés a fonal elszakadását okozhatja, és a varrás túl szoros lesz. Egy fejlettebb gépnél a beállítás automatikus.
Alsó menet
Az alsó szál is be van állítva a feszültségre. Ez a gép felelőssége horogrugó. Ez a rugó alján lévő csavarral állítható be.
A horogszál feszességének csavarját könnyű megtalálni. Ha a horog kialakítása nem jár szétszereléssel, akkor nehezebb lesz megtalálni ezt a rugót és a csavart, amely beállítja azt. Ennek a beállításnak a helyét az adott gép kézikönyvében találja meg.
a beállítás minden gépnél ugyanaz: a rugó csavarját az óramutató járásával megegyező irányban kell meghúzni, növelve a feszültséget, vagy fordítva. A menetfeszítés érzékeny a csavar csavarodására. Csak csavarja el 30-45 fokban, és megváltozik. Ajánlatos minden overlock után csavarhúzóval ellenőrizni az öltést. Miniatűr csavarhúzó, amelyet leggyakrabban a géphez mellékelnek.
A megfelelő fonalfeszítés ellenőrzése
A helyesen beállított felső és alsó munkamenetnek ugyanolyan szálfeszültségűnek kell lennie. Ebben az esetben az ellenőrző öltés ugyanaz lesz Az öltés szorosan, egyenletesen van elhelyezve és jól néz ki az elülső és a rossz oldalon is. Csak egy helyesen beállított gép képes olyan öltéseket készíteni, amelyek rendezettnek és professzionálisnak tűnnek. Ha a varrás egyenetlen, hurkokkal vagy laza varrással, akkor a munkaszálak feszessége nem megfelelő.
Példa a helytelen fonalfeszítésre egy öltésnél
Egy másik probléma – rosszul varrt öltések. Sok gép „lockstitch” öltésmódot használ, ahol a felső és alsó szálak a varrás során egymásba fonódnak. Az öltési hibák megjelenése az egyik vagy mindkét fonal feszességének helytelen beállítására utalhat.
Olvassa el azt is: miért a fonal hurkok a varrásban.
Ellenőrizze a gép beállításait egy próbavarrással egy felesleges patchworkdarabon. A szövetnek ugyanolyan minőségűnek kell lennie, mint a főszövetnek, azaz.k. a beállítások is ettől függnek. Ezután a próbavarratot minden oldalról gondosan és kritikusan meg kell vizsgálni. Stitch kell feküdni lapos, anélkül, hogy megereszkedik, de nem süllyed az anyagba, szorítás azt. Ha a próbaöltés professzionálisnak tűnik, és a felhasználó elégedett az eredménnyel, nincs szükség a gépen más beállításra vagy változtatásra. Elkezdheti a munkát a.
Példa a helyesen beállított fonalfeszítésre
Ha az öltés minősége nem kielégítő, a mintán közvetlenül láthatja, hogy mely szálakat kell beállítani. Ha az egyik szál feszültsége jelentősen nagyobb, mint a másiké, a kereszteződési ponton a második szálat a patchwork saját oldalára fogja húzni. Tehát, ha az alsó szál, amely az orsóból származik, „az arcodban” van, akkor meg kell lazítanod a felső szálat, amely az orsóból származik, és amelyet a feszítők szabályoznak.
Fő fogadás! Az ellenőrzés megkönnyítése érdekében használhat különböző színű, az Ön által használt fonallal azonos minőségű cérnát is. A tapasztalt varrónők azonnal beállítják a feszültséget a munkafonalakon.
A gép általános ellenőrzése
Ahhoz, hogy valóban biztos legyen abban, hogy a rossz öltést a rosszul beállított fonalfeszítés okozza, ellenőrizze a következőket.
- A felső és alsó orsóra feltekert fonal mennyisége – ugyanannyi kell, hogy legyen. Ezenkívül ügyeljen a cérna vastagságára és a használt tűre. A fonal nem mutathat semmilyen felületi sérülést.
- Minden működő mechanizmus jó állapotban van. Ellenőrizze, hogy minden mechanizmus működik-e jól kenhető, és a mozgásuk nem jár hirtelen rázkódásokkal vagy szokatlan zajokkal.
- A fonal helyes behelyezése. Ez a pont különösen fontos, mivel sok háziasszony rosszul fűzi be a fonalat. Végezze el a menet ellenőrzését a használati utasítás, ahol az egyetlen helyes szálképzési módszer a következő.
Ha egy próbavarrás varrásakor azt veszi észre, hogy a gép az orsószálat a szövet külső oldala felé húzza, az azt jelenti, hogy a feszítőerő egyensúlya a felső fonal felé van eltolva, és lazítani kell rajta. Hasonlóképpen, ha a feszültség túl alacsony, a szövésnyomok láthatóak lesznek a szövet alsó oldalán.
Attól függően, hogy a fenti lehetőségek közül melyik jellemzi az Ön öltéseit, a következőket kell tennie
- Növelje a feszültséget;
- csökkenti a feszültséget.
Ne csavarja szabályozó kerék túl élesen. Fokozatosan növelje vagy csökkentse a feszültséget, amíg az öltés megjelenése megfelel a szabványnak. Ha valamilyen oknál fogva nem tudja beállítani a tűcérna feszességét a varrógépen, folytassa a következő ponttal.
Ha a horog egyáltalán nem esik le, akkor a fonal feszültsége túl magas. Ha túl könnyen leesik, és az orsó kitekeredik, akkor a feszültség nem elegendő.
Az alsó menet beállítása a speciális csavar.
- Attól függően, hogy a csavart meg kell-e húzni (növelni) vagy meg kell-e lazítani (csökkenteni), forgassa el az óramutató járásával megegyező vagy ellentétes irányban egy miniatűr csavarhúzóval.
- Varrjon egy próbaöltést, hogy ellenőrizze, hogy a feszültség elérte-e az optimális szintet.
- Folytassa az állítócsavar meghúzását, amíg egyenletes és rendezett öltést nem ér el.
Csavaros horog
Csak azután kezdje el az alsó szál beállítását, miután a felső szál próbabeállítását elvégezte. Az esetek 95%-ában a felső szál az, ami miatt az öltés görbe.
Általános ajánlások
Felhívjuk figyelmét, hogy ha a felső és az alsó menetet használja különböző vastagságok, Ez szükségessé teheti a feszültség további beállítását. Ideális esetben a szálaknak ugyanarról az orsóról vagy legalábbis ugyanarról a típusról kell származniuk. A nem megfelelő tűméret és a használt fonal vastagsága szintén egyenetlen és görbe öltésekhez vezethet.
Olvassa el azt is: miért hagyja ki a gép az öltéseket.
Valamint a fonalvastagság beállítása öltéshossz jelentősen befolyásolhatja a késztermék minőségét. A túl kicsi beállítás a szövet gyakori eltömődéséhez vezethet a tűlemez felülete alatt.
Tű és fonal táblázat
A varrógép sikeres használatához minden háziasszonynak ismernie kell az egyes cérnatípusok jellemzőit.
- A poliészter a legsokoldalúbb varrócérna anyagnak tekinthető. Nagyon praktikus, ha bármilyen nehézséggel varrunk.
- A gyapjúfonal elég vastag. Speciális tűt és a megfelelő erőfeszítést igényel.
- Farmernadrág varrásához vastag tű, amely nem törik el öltés közben.
Hogyan lehet beállítani a fonal feszességét a varrógépen?
A fonal feszességét a varrógépen általában a felső és az alsó fonalatszabályozó gombokkal lehet beállítani. A felső fonalat a gomb felfele vagy lefele forgatásával lehet meghúzni vagy lazítani. Az alsó fonalat a fonal tekercsére vagy a gépen található fonalvezetőkön keresztül lehet átfedni, hogy növelje vagy csökkentse a feszességét. Fontos, hogy a fonal feszessége megfelelő legyen, mert túl laza fonal esetén a varrás nem lesz elég biztos, míg túl feszes fonal esetén a varrógép meghibásodhat.
A fonal feszességének beállításához először a varrógép tüskéjéhez kösse a fonalat. A felső fonal feszességét a felső fonal szabályozóval lehet beállítani. Ha a fonal túl laza, állítsa fokozatosan feljebb a szabályozót. Ha a fonal túl feszes, állítsa lefelé a szabályozót. Ne feledje, hogy a fonal meghúzódhat, ha túl feszesre állítja. Az alsó fonal feszességét a felső szabályozóval lehet beállítani. Kezdje közepes beállítással, majd finomhangolja a varrás közben, ha szükséges. Ha a fonal nem szép egyenletes a varrás során, kísérletezzen a feszesség kis mértékű módosításával, míg elégedett eredményt nem ér el.
Lehetséges-e a fonal feszességét a varrógépen beállítani? Ha igen, hol találom a beállító lehetőséget?
Igen, a fonal feszességét be lehet állítani a varrógépen. A fonal feszességének beállítási lehetőségét általában a varrógép tetején vagy oldalán találhatjuk. A pontos helyét és a beállítás módját a varrógép használati utasítása tartalmazza.
Igen, a fonal feszességét általában a varrógép tetején vagy hátulján található feszítő tárcsával lehet beállítani. Ezt a fonalvezető görgőkön vagy a alsó szál húzóján keresztül is lehet állítani a varrógépen. Az optimális fonal feszesség beállítása nagyon fontos a varrás minősége szempontjából, és a kívánt hatás eléréséhez mindig érdemes tesztvarrást készíteni a kívánt anyagon.
Hogyan lehet beállítani a varrógépen a fonal feszességét? Milyen lépéseken kell végigmenni, hogy a megfelelő feszességet érjük el? Milyen módon lehet megállapítani, hogy a fonal megfelelően feszes vagy túl laza? Köszönöm!