A modern nyomtatók és többfunkciós készülékek olyan rendszerrel rendelkeznek, amely lehetővé teszi a gép összes egységének öndiagnosztikáját. Ha a berendezésben meghibásodás lép fel, a mikroprocesszor kódjelzést küld a felhasználónak, jelezve, hogy a meghibásodást észlelték. A hibakódok megjeleníthetők a gép kijelzőjén (ha van ilyen) vagy a készülék kezelőpaneljén lévő LED-ek váltakozó villogása által. Megjelenhet egy kóddal ellátott hibaüzenet, és a számítógép képernyőjén. A HP (Hewlett-Packard) gyártó nyomtatói és többfunkciós nyomtatói a nagy megbízhatóság ellenére is hajlamosak a működés közbeni meghibásodásra. A felhasználók szerint a HP készülékek leggyakoribb hibái a következők: nyomtatási hiba és az E8, E3 és 79 hibakódok.
A HP nyomtatók nem nyomtatnak
Nem ritka, hogy a folyamat valamilyen ismeretlen okból blokkolódik, amikor megpróbál egy dokumentumot kinyomtatni. Ez azt jelzi, hogy a nyomtatási sorból való eltávolításra vagy a feladat törlésére tett kísérletek sikertelenek.
Ha a nyomtatási folyamat normális, a konfiguráció befejeződött. Ha még mindig nem sikerül kinyomtatni a dokumentumot, akkor a HP ingyenes szoftverének segítségével megoldhatja a problémát. A program neve „HP Print and Scan Doctor és a nyomtatási problémák megoldására és hardverdiagnosztikára szolgál. Letölthető a hivatalos honlapról ide kattintva. Válassza az automatikus problémakeresés és hibaelhárítás funkciót a programablak megnyitása után. Ha a szoftver befejezte a munkát, próbálja meg újra kinyomtatni a dokumentumot.
Bizonyos esetekben a következő intézkedések segíthetnek a probléma megoldásában.
- Telepítse újra a nyomtató illesztőprogramját. De előbb el kell távolítania: Menjen a „Vezérlőpult” menüpontba, keresse meg az „Eszközök és nyomtatók” menüpontot, és nyissa meg a „Eszközök és nyomtatók” menüpontot. Kattintson a PCM-re a HP nyomtató ikonján, és válassza a „Törlés” lehetőséget. Ez eltávolítja a rendszerre telepített illesztőprogramot. Indítsa újra a számítógépet az eltávolítás után. Ha valamilyen okból kifolyólag nincs meg a többfunkciós nyomtatóhoz tartozó illesztőprogram, letöltheti azt a HP webhelyéről, ha követi ezt a linket Hogyan javítható az e8 hiba?
Az e8 hibakódú szervizüzenet a laserjet 1132 MFP-kre jellemző. Ez azt jelzi, hogy hiba történt Szkenner probléma. A készülék használati utasítása szerint az e8-as hibakód végzetes, azaz nem szüntethető meg. Lehet, hogy ki kell kapcsolnia a szkennert, és meg kell várnia, amíg a vonalzó elmozdul a pozíciójából (a bal szélső pozícióban kell lennie).
A leggyakoribb eset az, amikor a leolvasó sáv megáll a jobb szélső pozícióban, és nem mozdul el. E8 hibaüzenet jelenik meg az MFP kijelzőjén.
A csavarok eltávolításához használjon egy hatlapú dugókulcsot.
Az üvegfedél eltávolítása után vegye fel a kocsit, vigye közelebb a középponthoz, és helyezze vissza az üveget a helyére. Kapcsolja be a készüléket, és várja meg, amíg a vonalzó a bal szélső pozícióba kerül. Ha ez a helyzet, akkor szerencséje van, mivel az E8 kódnak más oka is lehet.
Amikor a lapolvasó kocsi az MFP bekapcsolása után rángatózva mozog és megáll, és a kijelzőn megjelenik az E8 kód, akkor alaposan ellenőrizze a készülék összes alkatrészét. A lapolvasóegység ellenőrzéséhez távolítsa el az üvegfedelet a fentiek szerint, majd vegye ki a készüléket és fordítsa meg. A készülék alján 2 fogaskerék és egy elektromos motor látható, amelyet egy lemez rögzít. A következőképpen járjon el.
- Először is ajánlott eltávolítani két csavart a lemezről, és ellenőrizni a fogaskerekeket, hogy nem koszosak-e vagy sérültek, van-e holtjáték vagy nincs, nem kopott-e el a fogaskereket tartó tengely stb.d.
A fenti lépések általában megoldják a hp m1132 MFP szkenner problémáját. Bizonyos esetekben azonban ezt a problémát a következő okok okozhatják A fogaskerekek túl szorosan vannak összenyomva, vagy hiányzik egy optocsatlakozó. A probléma néha orvosolható a fogaskerék nyomócsavarjának lazításával vagy a kis fogaskerék teljes eltávolításával. Ezután kapcsolja be a gépet (a szkenneregységet eltávolítva és fejjel lefelé fordítva), és figyelje meg a fogaskerék forgását. Ha továbbra is rángatózva mozog, a probléma az optocsatlakozóban rejtőzhet.
Ha közelebbről megnézi az optoelektromos csatolót, láthatja, hogy a két érzékelő között egy bevágott korong van. A korongnak az optoelem közepén kell lennie. Néha félreáll az egyik oldalra, ami az E8 kód megjelenését okozza. Próbálja meg úgy elhelyezni a motort, hogy a tányér középen legyen, az érzékelők között.
Ha az E8 kód a fenti beavatkozások után is megjelenik, a hiba a motorban vagy a vezérlőpanelen lehet. Ha a motoregységet saját maga is ki tudja cserélni, akkor a vezérlőtáblát el kell vinnie egy szervizbe.
Az E3 kód problémájának elhárítása
A HP multifunkciós készülékek felhasználói gyakran tapasztalnak E3 kódot a kijelzőn. Ha megnézi a készülék használati utasítását, akkor ezt a kódot úgy fejti meg, hogy „A patron hiányzik vagy rosszul van behelyezve”. A patront kétségtelenül rosszul helyezték be, idegen tárgyak kerülhettek alá, vagy egyszerűen csak eltört. Néha azonban előfordul, hogy a készülék nem látja a patront, mert a kar, amelynek van egy csappantyúja, egyszerűen nem éri el az optocsatlakozót. Az MFP (fém) hátlapját el kell távolítania, hogy hozzáférjen a készülékhez. A kar feloldásának módja, amely után az E3 hiba visszaáll, világosan látható ebben a külföldi forrásból származó videóban (nyelvtudás nem szükséges).
Hibaelhárítás 79
A 79-es hiba a HP nyomtatókban általában azt jelenti, hogy egy Szoftverhiba a készülék. Eltávolításához a következőképpen járjon el:
- Kapcsolja ki a nyomtatót a be/kikapcsoló billentyűvel;
- várjon legalább 30 másodpercet;
- kapcsolja be újra a készüléket, és várja meg, amíg inicializálódik;
- Abban az esetben, ha a készüléket túlfeszültség-védőn keresztül csatlakoztatta, próbálja meg közvetlenül, ezúttal a hálózati aljzatba csatlakoztatni;
- ha a kódüzenet továbbra is fennáll, a nyomtatási várólista törlése vagy az illesztőprogram újratelepítése néha segít a probléma elhárításában.
Hiba visszaállítása HP nyomtatókon
A hiba vagy az úgynevezett karbantartási üzenet visszaállítása a HP nyomtatókon többféleképpen is lehetséges, de csak bizonyos modelleknél. Mivel a gyártó nyomtatóberendezéseinek számos modellje létezik, az alábbi táblázatok segítségével visszaállíthatja a problémára vonatkozó szervizüzeneteket.
A chipet tartalmazó kazetták (LaserJet 1300, 1320, 4250/4350) újratöltése esetén a chipet le kell zárni, mielőtt a kazettát behelyezné a készülékbe. A termék természetesen jelezni fogja, hogy a nyomtatóban „rossz” patron van, de attól még működni fog. Továbbá a chipek nullára állítása a következő táblázatban szereplő ajánlásokat követheti.
Szinte bármilyen szervizkódok, A HP Photosmart sorozatú nyomtatókat a következő módszerrel lehet visszaállítani.
- Tartsa lenyomva a bal nyilat, és nyomva tartva a „Setup” billentyűt, majd vegye le az ujjait a billentyűkről. A „Speciális billentyűkombináció beírása” menü jelenik meg. Nyomja meg egyszerre a „Fényképek nyomtatása” és a „Fényképkorrekció (Vörös szemek eltávolítása)” gombokat, majd engedje el őket. Ezután nyomjon meg egy-egy billentyűt, majd engedje el: „Fotókorrekció (Vörös szemek eltávolítása)”, „Fotók nyomtatása”, „Fotókorrekció (Vörös szemek eltávolítása)”.
- Nyomja meg a jobb oldali nyíl gombot, és lépjen a „Rendszerkonfiguráció” menüpontra. Nyomja meg az OK gombot.
- Nyomja meg ismét a jobbra nyilat, hogy elérje a „Hardverhiba állapota: Törlés” sort. Press OK to clear” (ha a gép korábban megfelelően működött, akkor nem találja ezt a sort). Ügyeljen arra, hogy ezen a ponton ne kezdje el a nyomtatást.
- Kapcsolja ki, majd újra be a készüléket.
A hibakód így törlődik, és a gép normál módon működtethető.
Mi lehet az ok, ha gyakran találkozom hibakódokkal az HP nyomtatómon? Van valami megoldás vagy javaslat a problémára?
Lehet több oka is annak, ha gyakran találkozik hibakódokkal az HP nyomtatója. Ezek közé tartozhat az alacsony tintaszint, a rosszul illeszkedő patronok, a piszkos nyomtatófejek vagy akár a rossz illesztések a szoftverfrissítések során. Első lépésként érdemes ellenőrizni a tintaszintet és a patronokat, valamint tisztítani a nyomtatófejeket. Ha ezek nem oldják meg a problémát, érdemes lehet frissíteni a nyomtató szoftverét vagy akár a nyomtató visszaállítása gyári beállításokra is segíthet. Ha mindezek után sem működik megfelelően a nyomtató, érdemes lehet szakember segítségét kérni.