Az otthoni javítások elvégzése, és még inkább az építkezés, gyakran megköveteli a beton előkészítését. Ha kellően nagy mennyiségű habarcsra van szükség, a kézi dagasztás idő- és munkaigényes lehet. Egy betonkeverő megvásárlása ritkán használt betonra nem kifizetődő. A saját kezűleg készített betonkeverő segít felgyorsítani a munkafolyamatot.
Mind a gravitációs, mind a kényszerített működésű gépeket otthon is össze lehet szerelni. Az egység által készített keverék keverése egy speciális fogantyú forgatásának köszönhetően történik egy alkalmazott által, vagy az elektromos motor munkája miatt. Az utóbbi lehetőség sokkal produktívabb. Vannak olyan kézműves kivitelű berendezések is, amelyek vibrációs keveréssel képesek keveréket készíteni.
Szükséges szerszámkészlet
Ahhoz, hogy betonkeverőt készíthessen, a következő szerszámkészletre lesz szüksége:
- hegesztőgép;
- daráló;
- mérőszalag markerrel;
- elektromos fúrógép;
- kalapács;
- csavarhúzók;
- fogó;
- csavarkulcsok.
A hegesztőnek elektródákra van szüksége, a fúrógépnek fémfúrókra, a köszörűnek vágókorongokra. Javasoljuk, hogy készítsen elő mindent, amire szüksége van, hogy ne zavarják meg az összeszerelés során.
A betoncsiszolók fő szerkezeti elemei
A házi betonkeverő, függetlenül a működési elvétől, a következő szerkezeti elemekből áll:
- dob (tartályok) a habarcs keveréséhez;
- meghajtó mechanizmus;
- az a keret, amelyre a keverő összes alkatrésze rögzítésre kerül.
A tartály nagyon praktikus, mert nincs szükség fedőre, hogy megakadályozza az anyag kihullását vagy a víz kifolyását.
A betonkeverőt a következő sorrendben hozza létre.
- 20-25 mm átmérőjű fémcsövekből vagy szögből (50 × 50 mm-es méretig) hegesztett keret: téglalap alakú alap két háromszög alakú oldallal.
- Egy (2-3 cm átmérőjű) vasrúd vagy cső segítségével hajlítsa ki a forgattyú végét.
- A keret háromszög alakú csúcsaihoz a tengely külső átmérőjénél nagyobb belső átmérőjű foglalat vagy cső van hegesztve.
- Fúrjon két lyukat a kuka közepébe.
- Vezesse át a tengelyt a hüvelyeken és a tartályon úgy, hogy az utóbbi falára hegeszti.
- A fogantyút szigetelőszalaggal vagy egy darab gumitömlővel kell körbetekerni.
A fogantyú magasságának alkalmasnak kell lennie a magasban történő munkavégzéshez, hogy a géppel kényelmesen lehessen dolgozni. Annak érdekében, hogy a tengely ne mozogjon, és a fogantyúval ellentétes vége ne essen ki a házból, például anyákat hegesztenek rá bármelyik csatlakozó mindkét oldalán. A tengelynek át kell haladnia a doboz súlypontja. a megtalálása egyszerű – csak tegye a tartályt oldalra, például egy sínre (egy deszka szélére), és mozgassa addig, amíg mindkét fele egyensúlyba nem kerül.
Ha a doboz nem vas, hanem alumínium, akkor két darab 2-3 mm vastag, kb. 8 cm x 8 cm-es fémlemezt kell vágni. Ezután mindegyikbe lyukakat kell fúrni: egyet a tengelynek középen, és több lyukat körülötte a csavarok számára. A betonkeverő összeszerelése során az előkészített lemezek segítségével egy tartályt kell rögzíteni a tengelyre.
A keverődobból készült keverő akár három vödör habarcsot is képes egy adagban elkészíteni.
Kézi betonkeverő javítása
Hasonló konstrukciót lehet alkalmazni a kézi keveréshez is a hordóból. A kenőanyagokkal (pl. olajjal, litollal, benzinnel) töltött, készre gyártott tartályok alkalmasak. A hordó oldalán egy fedeles lyukat kell készíteni a keverékkomponensek kiürítésére és az elkészített habarcs kiürítésére. A tartályhoz egy vasdoboz szája is csatlakoztatható. A gép egy lehetséges példája a következő képen látható.
A keret téglalap alakú elemekből is készülhet, mint az alábbi képen látható.
A vésővel történő építést részletesen a következő ábra mutatja be.
Ha a keverő össze van szerelve egy 180 wattos mosógépből származó motorral, akkor egy keverék készen áll (enyhe túlterheléssel) 20 liter habarcsra.
A gravitációs keverő építése lényegesen bonyolultabb ferde dobdal. Számos változatot javasolnak a kézművesek otthon. Egy ilyen házi készítésű gép példája az alábbiakban látható.
A kisebb, vízszintesen elhelyezett dobok kézi forgatáshoz kurblival is felszerelhetők. De még mindig hatékonyabb és praktikusabb egy elektromos motort felszerelni a berendezésre. A legegyszerűbb a hajtóművet így összeszerelni a szíjhajtáson. A motor teljesítményének megfelelően válassza ki a vödör megfelelő méretét. A keret ugyanabból a típusból készülhet, mint a kézi forgatású gravitációs modell esetében. A teljes folyamatot a fentiekben ismertetjük.
Annak érdekében, hogy a pengék forogjanak, de a dob ne mozogjon, karimákat hegesztenek a tengelynyúlványok oldalára, és a csapágyakat behelyezik. Ezután a tengelyt is beszerelik. Miután a tengely végeit a toronykerethez rögzítette, ellenőrizze, hogy a tengely szabadon forog-e. A kész anyag kiürítéséhez gyakran a tartály alján egy szorosan záródó nyílás van kialakítva. Az is gyakori, hogy magát a vödröt a keverés közbeni elfordításával helyezik el. Ürítéskor a dugót eltávolítják, a tartályt megfordítják, és a kész keveréket a feltöltőnyíláson keresztül ürítik ki.
vegye figyelembe, hogy a tengelyen legalább 3 lapátnak kell lennie, amelyek egymáshoz képest körülbelül 120 fokos szögben vannak összehegesztve. A köztük és a hengerfal között kb. 0,5 cm a hézag.
Kényszerbetonkeverőben nem lehet minőségi habarcsot készíteni közepes vagy nagy töltőanyaggal. A tartály tisztítása is kényelmetlen a művelet után: az anyag a lapátok között, a falak mentén marad. A nehézséget a tengelycsapágyak megbízható tömítése jelenti a habarcs bejutása ellen, valamint a pengék méretének olyan módon történő beállítása, hogy ne súrlódjanak a tartályhoz, és a rés a lehető legkisebb legyen. A mechanikus keverés alkalmazása azonban lehetővé teszi a jó keveredést nehéz a finoman diszpergált keverékeket összekeverni, mint például vakolat-, töltőanyag- és spakli-keverőgépek.
Rázó típusú ideiglenes betonkeverő
Otthon, képzett feltalálók jöttek ki, hogy a betonkeverő nem csak a gravitációs vagy kötelező típusok, hanem a vibrációs. A rezgőkeverő működési elve azon a tényen alapul, hogy egy álló edényben helyezze a vibrátort különleges kialakítás. Az általuk okozott rezgések keveredést és az elkészített keverék további megszilárdulását eredményezik.
Az ipari típusú vibrációs gépek jól keverik a habarcs összetevőit, ugyanakkor biztosítják a kimeneti anyag magas minőségét. A saját készítésű modellek nem hasonlíthatók össze velük: a kész habarcs teljesítményében és minőségében gyengébbek. Egyszerű felépítésének köszönhetően azonban viszonylag könnyen összeszerelhető. Nincs szükség különleges rajzokra, csak a következő vázlatos ábrázolással kell a szerkezetet ábrázolni.
Az ábrán szereplő számok a házi készítésű gép ilyen szerkezeti elemeit és a munkaanyagot jelölik:
- Konténer;
- kar;
- a rezgések forrása;
- rúd;
- működő megoldás;
- vibrátor.
Oszcillációs generátorként egy gyári merülővibrátor vagy egy fúrókalapács, amely a tokmány befeszítése nélkül képes dolgozni. Ez utóbbi minimális teljesítményének legalább 1300 wattnak kell lennie. Ez a tényező a házi készítésű rezgőberendezések fő hátrányához kapcsolódik, amely a teljesítményhez képest magas energiafogyasztás. Például egy 1,3 kW-os gép csak 20 liter habarcs egyszerre történő elkészítéséhez elegendő teljesítményű.
A dugattyúrúd magasságát úgy kell beállítani, hogy a vibrátor mindig az öntött anyag közepén legyen.
A vibráló mini betonkeverő összeszerelési algoritmusa a következő:
- Válasszon a beépítendő vibrátor átmérőjéhez képest megfelelő méretű tartályt;
- A konzol a tartály falához van hegesztve vagy csavarozva;
- a hűtőszekrényt egy kalapáccsal rögzítik hozzá, amelynek tokmányába egy vibrátortengelyt helyeznek;
- készítsen egy keretet a tartály billentésére szolgáló mechanizmussal;
- helyezze a ciszternát a belőle készült alapra; – készítse el a homok-cement keveréket.
A vibrátor nem lehet lapos. A tipikus konstrukció 2 lemezre hasonlít, amelyek alulról felfelé csatlakoznak egymáshoz. vibrátor átmérője a telepített perforátor teljesítménye határozza meg: a durva számítás szerint 1000W és 15-20cm közötti arányt kell figyelembe venni. Ennek az alkatrésznek az átmérője határozza meg a hordó megfelelő méretét. Ha a vibrátor középen van elhelyezve, akkor a pereme és az edény oldalfala közötti távolságnak meg kell egyeznie a vibrátor sugarával. A keverékrétegek vastagsága a vibrátor felett és alatt nem haladhatja meg a vibrátor átmérőjét.
A homok-cement habarcs készítésének folyamata vibrációs keverővel vizuálisan könnyen ellenőrizhető. A zúzott kőzetet vagy kavicsot tartalmazó keverékeket azonban nem lehet elfogadható konzisztenciára keverni.
A betonkeverő traktorról történő üzemeltetése
Az elektromos motorok mellett megfelelő teljesítményű belső égésű motorokat is telepítenek a betoniszap keverésére szolgáló berendezésekbe. Az emberek feltalálói kitalálták, hogyan lehet az összeszerelt keverőt a traktorhoz igazítani. Egy ilyen egység működése, amelyet úgy terveztek, hogy a T-16-os modell alapján, az alábbi videón látható.
A következő videó egy másik lehetőséget tartalmaz a traktor (YUMZ-6) és a betonkeverő összekapcsolására.
Képzett mesteremberek még egy traktor vödröt is át tudtak alakítani kötelező betonkeverővé. Hogy ez hogyan működik, az alábbi videón látható.
Következtetés
Amikor saját kezűleg kezdi a betonkeverő berendezések építését, figyelembe kell vennie, hogy az összeszerelt gép elve határozza meg a töltőanyag-frakciók méretét. Technológia kényszerített keverő Képes finom szemcsés habarcsok kiváló minőségű keverésére. a töltőanyag maximális szemcsemérete nem haladja meg az 5 cm-t.
Létesítmények gravitációs keverő sokoldalúbb választás otthoni használatra. Lehetővé teszik, hogy különböző méretű töltőanyagokkal készítsen készítményeket. A vibrációs keverők házi készítésű példái általában gyengébbek a gravitációs és kényszerített társaiknál a keverési teljesítmény és a minőség tekintetében. Minden esetben figyelembe kell venni, hogy az elektromos motorral felszerelt modelleket személyi biztonsági védelemmel kell ellátni, pl, automatikus differenciál keverő.
Önálló betonkeverő, amelyet fokozott korrózióvédelemmel ellátott keverékkel kell lefesteni – ez meghosszabbítja az élettartamát.
Azt is érdemes megjegyezni, hogy a házi készítésű betonkeverő minden előnye és az összeszerelés izgalmas folyamata ellenére sok időt és erőfeszítést igényel. A mai világban sajnos nem mindenki engedheti meg magának. Különösen felújítási vagy építési munkákhoz. Vagy az is előfordulhat, hogy az anyag és a megfelelő szerszámok hiánya okoz problémát, ami nagyon megnehezíti a feladatot. Ebben az esetben gazdaságosabb egy betonkeverőt vásárolni. A Building Resources például minden típusú betonkeverővel rendelkezik az építkezésekhez és a lakásfelújításokhoz. Ennek megfelelően van egy keverőgép mind professzionális, mind otthoni használatra.
Kérdésemmel szeretném kérdezni, hogy hogyan kell pontosan összeszerelni a házi készítésű betonkeverőt? Milyen lépésekben kell eljárni, és mire érdemes figyelni a folyamat során? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
Szia! Szeretném megkérdezni, hogy van valakinek tapasztalata a házi készítésű betonkeverő összeszerelésével kapcsolatban? Milyen nehézkes vagy bonyolult ez a folyamat, és milyen eszközökre vagy anyagokra van szükség hozzá? Megéri inkább saját magam összerakni, vagy jobb lenne egy kész betonkeverőt vásárolni? Nagyon hálás lennék a válaszért és a tanácsokért!
Szia! Az otthoni betonkeverő összeszerelése tapasztalattól függően lehet nehézkes vagy bonyolult folyamat. Általában ha rendelkezel az összeszerelési útmutatóval és alapvető szerelési ismeretekkel, akkor meg tudod csinálni. Az összeszereléshez általában szükség lesz alapvető szerszámokra, mint csavarhúzók, kulcsok vagy esetleg hegesztőgép. Az anyagok függenek a konkrét betonkeverő típusától, de általában acéllemez, csavarok, motor és a keverőtál tartozékaiba sorolhatóak. Ha van időd, energia és az eszközök a rendelkezésedre állnak, akkor megéri saját magad összeszerelni. Azonban ha nem akarsz bajlódni a szerelési folyamattal, vagy nincsenek meg a megfelelő eszközök, jobb lehet egy kész betonkeverőt vásárolni. Хálás leszek!
Szeretném segítséged kérni! Van tapasztalatod házi készítésű betonkeverő összeszerelésében? Milyen lépésekre kell figyelni és mire érdemes odafigyelni a folyamat során? Én még sosem csináltam ilyet, de szeretnék megpróbálni otthon elkészíteni a saját betonkeverőmet. Köszönöm előre is segítségedet!
Igen, van tapasztalatom házi készítésű betonkeverő összeszerelésében. Először is, fontos kiválasztani a megfelelő méretű és erősségű edényt, amiben az alkatrészeket összeállítjuk. Ezután össze kell szerelni a motor és a vázat a megfelelő csavarok segítségével. Fontos, hogy a csavarokat szorosan rögzítsük, így biztosítva a stabil működést. Figyeljünk arra is, hogy a motor helyesen legyen bekötve és a vezetékek jól legyenek szigetelve. Az összeszerelés során lépésről lépésre haladjunk, kövessük az összeszerelési útmutatót, és figyeljünk arra, hogy minden alkatrész helyesen legyen összerakva. Fontos, hogy az összeszerelés befejezése előtt ellenőrizzük, hogy minden csavar szorosan van-e rögzítve, és ne felejtsük el áram alá helyezni a betonkeverőt, hogy ellenőrizhessük a motor működését.
Igen, van tapasztalatom házi készítésű betonkeverő összeszerelésében. Először is, fontos kiválasztani a megfelelő méretű és erősségű edényt, amiben az alkatrészeket összeállítjuk. Ezután össze kell szerelni a motor és a vázat a megfelelő csavarok segítségével. Fontos, hogy a csavarokat szorosan rögzítsük, így biztosítva a stabil működést. Figyeljünk arra is, hogy a motor helyesen legyen bekötve és a vezetékek jól legyenek szigetelve. Az összeszerelés során lépésről lépésre haladjunk, kövessük az összeszerelési útmutatót, és figyeljünk arra, hogy minden alkatrész helyesen legyen összerakva. Fontos, hogy az összeszerelés befejezése előtt ellenőrizzük, hogy minden csavar szorosan van-e rögzítve, és ne felejtsük el áram alá helyezni a betonkeverőt, hogy ellenőrizhessük a motor működését.
Igen, tapasztalatom van házi készítésű betonkeverő összeszerelésében. Fontos a megfelelő edény kiválasztása, majd a motor és váz összeszerelése megfelelően szorosan rögzítve. Figyeljük a motor bekötését és a vezetékek szigetelését. Lépésről lépésre haladjunk az összeszerelés során, kövessük az útmutatót, és ellenőrizzük, hogy minden alkatrész helyesen legyen összerakva. Ne feledjük áram alá helyezni a betonkeverőt az összeszerelés befejezése előtt, hogy tesztelni tudjuk a motor működését.