Egy quadcopter – ez nem csak szórakoztató és érdekes. Egy ilyen eszköz használható légi felvételek készítésére, kis rakományok szállítására, járőrözési feladatokra, versenyeken való részvételre. Ez utóbbi célból sok szakember inkább nem vásárol kész modellt, hanem saját kezűleg szereli össze a quadcoptert. Ezt otthon is megteheti. A legfontosabb a megfelelő kiegészítők kiválasztása.
Hol kezdjük
Az első dolog, amit meg kell érteni egy kezdő, aki úgy döntött, hogy egy quadcopter saját kezűleg: a speciális tartozékok megvásárlása nélkül nem fog működni. A repülő quadcopter egy meglehetősen összetett számítógépes rendszer. Ezért vásároljon egy speciális vezérlőtáblát, amelynek jelei stabilizálják és irányítják a multicoptert – elengedhetetlen.
Az ARF-készletek általában a következőket tartalmazzák:
- vázrészek;
- Fő nyomtatott áramköri lap;
- motorok;
- pengék;
- elemek;
- összekötő hurkok;
- rögzítőelemek.
Miután a házi készítésű kvadkoptert összeszereltük, a következő lépéseket kell megtenni telepítse a vezérlőrendszert. Külön megvásárolható.
Fő fogadás! Javasoljuk, hogy vásároljon egy távirányító és egy vevőegységet. Teljesen szinkronizáltak, és nem igényelnek bonyolult beállítást.
Az ARF-készletek másik előnye a drón repülési jellemzőinek széles körű módosítási lehetőségei. Megfelelő vezérlőrendszerhez csatlakoztatva nagyobb hatótávolságú quadcoptert építhet. Vagy jó manőverezési tulajdonságokat biztosítanak, speciális távvezérlők használatával.
Összeszerelés otthon
Otthon is összeszerelhet egy quadcoptert. Bonyolult elektronikus alkatrészek beszerzése nélkül. De a motorok lábait tartalmazó erőforráskeret rögtönzött anyagokból is elkészíthető. Az összeszerelésre több lehetőség is van. A keret készülhet műanyag vízvezetékcsövekből, vagy állítson össze egy szerkezetet vékony alumínium profilból, négyzetes keresztmetszettel.
Fő fogadás! A kezdőknek ajánlatos előregyártott keretet vásárolni az összeszereléshez. A felhasználó olyan terméket kap, amely elegendő helyet biztosít az akkumulátorok és a motorok számára, és minimálisra csökkenti a súlyt.
Motorok
Ajánlott megvásárolni a helikopter otthoni összeszereléséhez kész motorkészlet vezérlőrendszerrel. Ezáltal elkerülhető az esetleges helytelen beállítás és egyéb egyensúlyi problémák. Ha mindent magad akarsz összeszerelni, beleértve az emelőmotorok rendszerét is, akkor összpontosítanod kell:
- a légcsavarok átmérője, amelyet a váz méretének megfelelően számítanak ki;
- a hajtómű leszállóhelyének méretei (az oldalfali támasz területe és magassága).
A pengék kiválasztásának második fő tényezője az anyag, amelyből készültek. Kezdők számára, az első modellek összeszerelésekor megvásárolhatja a következőket műanyag légcsavarok. De érdemes megjegyezni, hogy ezek nem robusztusak. A műanyag deformálódik és megszárad (megváltoztatja a merevséget). Ezenkívül működés közben a lapátokat a por és más levegőben szálló részecskék károsítják, ami növeli a légellenállásukat.
A pengék gyártásához használt harmadik anyagtípus a következő kompozit polimerek, többrétegű kialakítás. Ezek a légcsavarok könnyűek és tartósak. Az áruk magas, de a sportdrónok területén a kompozit pengék anyagainak nincsenek versenytársai.
Fontos! Ha azt tervezi, hogy először otthon szereli össze a quadcoptert, nem szabad spórolnia a pengék megvásárlásakor. Gondosan figyelembe kell venni a készletben lévő egyes légcsavarok gyártó által megadott súlykülönbségeit. A gyakorlatban, vásárol egy sor penge drágább csak 10% -kal az átlagos ár, akkor megszabadulni a munka kiegyensúlyozására a rendszer.
Az ellenőrzési rendszer költsége közvetlenül a megoldás osztályától függ. Ezért ajánlatos alaposan elemezni a kopter alkalmazási körét és céljait, mielőtt kiválasztja az elektronikájának egy adott készletét.
Összeszerelési algoritmus
A quadcopter összeszerelése nem túl bonyolult.
- Made keret, összeszerelése előre gyártott készlet vagy hozzon létre egy design rögtönzött anyagokból.
- A vezérlőelektronikát a központi keretlemezhez rögzíti. Ez az a lap, amely szabályozza a motorok sebességét és feldolgozza a távirányítótól érkező jeleket.
- A vezérlőtáblához egy rádióvevő van csatlakoztatva. A kerethez forró olvadékragasztóval rögzíthető.
- A keret középpontjától és a meghajtó tengelytől szigorúan egyenlő távolságra a lábakon furatokat kell fúrni a motorok felszereléséhez.
- kábelezés, a motorokat vezérlő elektromos hálózat. Ha komplett készletet vásárolt, az tartalmazza az összes szükséges vezetéket és utasítást. Ha a munkát saját kezűleg végzi, érdemes megjegyezni: a vezetékeket a vezérlőtábla típusának megfelelően kell csatlakoztatni, Párhuzamos tápegység áramkör.
Következtetésként
Ha nem fukarkodik az alkatrészekkel, egy saját készítésű drón összeszerelése nem nehéz. Elég, ha gondosan jár el, követve az egyes alkatrészek gyártójának utasításait. Rendszerint az első sikeresen összeszerelt modell után a kezdők elkezdenek ambíciókat és vágyat táplálni a drón jobb funkcionalitású összeszerelésére. A költségek minimalizálása érdekében érdemes ezt a lehetőséget előre megfontolni. Például egy olyan vezérlőpanel megvásárlása, amely támogatja a kamera közvetlen csatlakoztatását vagy a jel továbbítását egy okostelefonra Wi-Fi-n keresztül.
A legnépszerűbb quadcopterek
DJI Mavic Air Fly More Combo
a Yandex piacon
DJI Mavic 2 Pro quadcopter
a Yandex piacon
DJI Mavic 2 Zoom quadcopter
a Yandex piacon
DJI Spark Fly More Combo kvadkopter
a Yandex piacon
Hogyan lehetne otthon elkészíteni egy saját drónt? Milyen alkatrészekre lenne szükségem ehhez? Milyen programozási vagy elektronikai ismeretekre lenne szükségem? Van valamilyen ajánlott forrás, ahol részletes útmutatást találhatok a drón készítéséhez?
Otthon elkészíteni egy saját drónt egy kihívást jelentő, de remek projekt lehet. Az alkatrészek között szükség lenne a következőkre: motorok, légiutasító rendszer (flight controller), propellerek, akkumulátor, rádióvezérlő, valamint egy drónkeret. Az elektronikai ismeretek között fontos lenne az alapvető áramkörök és elektromosság ismerete, valamint a programozási képességekkel is rendelkezni kellene. Az ajánlott forrás az egyedi drónok készítéséhez a Dronoshop vagy a HobbyKing lehet, ahol találhatók részletes útmutatók és alkatrészek.
Az otthoni drón készítés nagyszerű projekt lehet, bár kihívást is jelent. Az alkatrészek között szükséges a motorok, a reptetés vezérlője, a propellerek, az akkumulátor, a távirányító és a drónkeret. Az elektrotechnika és programozás alapjaival is tisztában kell lenni. A Dronoshop és a HobbyKing ajánlott források lehetnek a részletes útmutatók és alkatrészek számára.
Az otthoni drón készítése izgalmas kihívás lehet, amely remek projekt lehet azoknak, akik szeretnek barkácsolni. A szükséges alkatrészek között megtalálhatók a motorok, a légiutasító rendszer, a propellerek, az akkumulátor, a rádióvezérlő és a drónkeret. Fontos, hogy ismerjük az alapvető áramköröket, elektromosságot és rendelkezzünk programozási készségekkel. A Dronoshop vagy a HobbyKing ajánlott forrás lehet az alkatrészek és útmutatók beszerzéséhez a saját drónunk elkészítéséhez.
Szia! Arra gondoltam, hogy készítek egy saját drónt otthon. Mit ajánlasz a kezdéshez? Milyen anyagokat használjak? Milyen tudásszint szükséges hozzá? És ami talán a legfontosabb: hol találhatok megbízható forrásokat a drón készítéséhez és programozásához? Köszönöm előre is a segítséget!
Szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet otthon kézzel készíteni egy drónt? Mik a szükséges alkatrészek és műveletek? Milyen nehézségekkel kell számolni és mennyire bonyolult ez a folyamat? Köszönöm előre is a választ!
A drón otthoni kézi készítése komoly kihívás elé állíthat minket. Először is, beszereznünk kell az alkatrészeket, mint például a motorokat, a propellereket, a vezérlőpanelt és a dróntömlőket. Továbbá szükség lesz egy repülésvezérlő rendszerre és egy akkumulátorra is. A nehézségek közé tartozhat a drón működésének beállítása és a különböző összekapcsolási és szerelési folyamatok megfelelő elvégzése. Az ilyen típusú építés bonyolult lehet, főként az elektronikai részek beállítása és az alkatrészek összekapcsolása miatt. Mindenképpen sorrendben és precízen kell elvégezni az összes műveletet. Ha van tapasztalatunk az elektronika és a repülési rendszerek területén, nagyobb esélyünk lesz a sikeres kivitelezésre.
Az otthoni kézi drónkészítés komoly kihívás elé állíthat minket. Először is, beszereznünk kell az összes szükséges alkatrészt, például motorokat, propellereket, vezérlőpanelt és dróntömlőket. Emellett szükség lesz egy repülésvezérlő rendszerre és egy akkumulátorra is. A nehézségek közé tartozik a drón működésének beállítása és a különböző összekapcsolási és szerelési folyamatok helyes végrehajtása. Az ilyen típusú építés bonyolult lehet, különösen az elektronikai részek beállítása és az alkatrészek összeillesztése miatt. Fontos, hogy sorrendben és precízen hajtsuk végre az összes műveletet. Ha van tapasztalatunk az elektronika és a repülési rendszerek területén, akkor nagyobb esélyünk van a sikeres kivitelezésre.
A drón otthoni kézi készítése komoly kihívást jelenthet számunkra. Ehhez beszereznünk kell az összes szükséges alkatrészt, mint például a motorokat, propellereket, vezérlőpanelt és dróntömlőket. Emellett szükség lesz egy repülésvezérlő rendszerre és egy akkumulátorra is. A drón működésének beállítása és az összeszerelés során jelentkező különböző összekapcsolási és szerelési folyamatok megfelelő elvégzése nehezségekkel járhat. Az építés ilyen típusa bonyolult lehet, főként az elektronikai rész beállítása és az alkatrészek összekapcsolása miatt. Fontos, hogy a műveleteket sorrendben és precízen végezzük el. Ha rendelkezünk tapasztalattal az elektronika és a repülési rendszerek terén, akkor nagyobb az esélyünk a sikeres kivitelezésre.
A drón otthoni kézi készítése során először is szükség lesz a megfelelő alkatrészekre. Ide tartoznak például a motorok, az elektronika, a propellerek, az akkumulátor és a távirányító. Emellett hasznos lehet egy váz (chassis) és egy stabilizátorrendszer (például egy giroszkóp) is.
Az összeszerelés során fontos figyelmet szentelni az alkatrészek helyes bekötésére és az összeszerelési útmutató pontos követésére. Ezután ezt a szerkezetet programozni kell és beállítani a távirányítóval való kommunikációhoz.
A nehézségekkel való számolás nehéz kérdés, mivel ezek függhetnek a választott alkatrészek összetettségétől és a felhasználó jártasságától is. Bizonyos tapasztalatok vagy szakmai segítség előnyös lehet a folyamat során.
Összességében elmondható, hogy a drón kézi készítése otthon lehetséges, de egyesek számára lehet bonyolult és időigényes. Mindenesetre a megfelelő alkatrészek és az alapos kutatás kulcsfontosságúak, valamint fontos a biztonsági előírások betartása is.