Házi készítésű gépek az elektromos kalapácsból

Az elektromos gyalugépet otthon asztalos- vagy gyalugéppé alakíthatja át. Könnyebb és gyorsabb munkát tesznek lehetővé a fából készült munkadarabokkal. A házilag gyártott gépek a faanyag gyalulására és vastagságának beállítására, valamint felületkezelésre és néhány más feladatra is használhatók. A legegyszerűbb megoldás egy elektromos gyalu használata, amelyet fejjel lefelé lehet a gépágyhoz rögzíteni. Ezek a modellek gyalugépre vagy gyalugépre való átalakítással rendelkeznek. Más esetekben speciális rögzítőelemeket kell készíteni a szerszám biztonságos rögzítéséhez a munkapozícióban.

Gyalugép elektromos gyalugépről

Az asztalos egy olyan famegmunkáló gép, amelyet a következők megtervezésére használnak Lapos fűrészáru a munkadarab kívánt vastagságának eléréséig. Csak előre elkészített deszkák vagy négyszögletes fűrészáru dolgozható fel.

Anyagok és munkaeszközök előkészítése

Az elektromos gyalugép vastagsággyalugéppé történő átalakítására számos különböző szerkezeti lehetőség van. Egy viszonylag egyszerű házi készítésű gép otthoni elkészítéséhez a következő eszközökre és anyagokra van szükség:

  • Csavarhúzó bitkészlettel;
  • szögvas vagy asztalos négyszög;
  • mérőszalag vagy egyszerű vonalzó;
  • Csavarhúzók különböző bitekkel;
  • csavarkulcsok;
  • elektromos gyalu;
  • elektromos kirakófűrész vagy kézifűrész fához;
  • Legalább 1,5 cm vastagságú rétegelt lemez;
  • Hosszú csavarok durva menettel (4 db);
  • Kerékpárlánc és négy lánchajtású lánckerék
  • fadarabok (2,5 x 2,5 cm) és csíkok (1,5 x 1,5 cm);
  • M14-es menettel rendelkező anyák;
  • Megfelelő méretű alátétek;
  • 25 x 100 mm-es csavarok.

Az elektromos gyalu a gép alapmechanizmusaként szolgál. A csavarok helyettesíthetők hasonló méretű facsavarokkal.

A termelés algoritmusa

A rajzok és diagramok segítenek leegyszerűsíteni a gyalugép szerszám létrehozásának folyamatát egy elektromos gyalugépből, de könnyebb fényképek alapján elkészíteni. A berendezéseket ebben a sorrendben készítsük el.

  1. Vágjunk ki egy 50 cm hosszú és 40 cm széles téglalap alakú rétegelt lemezdarabot.
    Stand részletei
  2. Létrehozás munkaállvány Az elektromos gyalugép ráillesztése. Ehhez egy elektromos kirakósfűrésszel vágjon egy nyílást az előkészített téglalap alakú rétegelt lemezdarabba a használni kívánt elektromos szerszám alakjára (ahogy az alábbi képen látható).
    Hajtóműegység
  3. Csavarokkal szerelje fel a bázis-platformot a hozzá készült alapra.
    Fogantyú rögzítése
  4. Telepítse a a mérőrúd (vonalzó szakasz) és a mutató nyíl.
    Építési diagram

    Sds quick lehetővé teszi a munkadarab kívánt vastagságának beállítását.

    Ha a gépet saját kezűleg szereli össze, az elektromos szerszám tápkábelét úgy kell rögzíteni, hogy az ne zavarja a munkát, és a kábel véletlenül se sérüljön meg. Az elektromos gyalu biztonságos rögzítéséhez a munkaterületen csavarok és anyák használata ajánlott.

    A mérleg a házilag épített vastagságmérő nélkülözhetetlen szerkezeti eleme. A fűrészlap segítségével meghatározhatja a vágni kívánt fűrészáru vastagságát. Egy 8 cm hosszú műanyag, fa vagy fém vonalzó megteszi. Hasonló anyagokból egy mutató nyíl is készíthető.

    Összeszerelő gyalugép a kirakósfűrész alapján

    A gyalugépet a fa felületi egyenetlenségek eltávolítására használják. A munkafolyamat a következő fűrészáru egyoldalas gyalulása gyalugépen. Különböző szögekben is lehet ferdíteni. A berendezésen történő feldolgozás során a deszkák vagy táblák simává válnak.

    A gyalu egyszerűbb kialakítású, mint a gyalugép asztalos társa. Ez lehetővé teszi, hogy a gépet könnyen beszerezhető anyagokból saját maga szerelje össze.

    A gyalugép elkészítése

    A kis munkadarabok gyalításához elektromos gyalugépre van szüksége, amelyet helyhez kötött helyzetben lehet rögzíteni. Az építendő egység alapja lehet Rétegelt lemez, MDF vagy forgácslap. Egy 50 cm x 35 cm-es darab elegendő. Használjon 2 cm-nél vastagabb lemezanyagot.

    Szerelje össze a gyalugépet az alábbi sorrendben végrehajtott műveletek elvégzésével:

    • vágja ki a gép alapját a rendelkezésre álló lemezanyagból;
    • csavarokat vagy önmetsző csavarokat használunk a munkadarab kilencven fokos szögben történő rögzítéséhez (a beállításhoz használjunk négyzetet);
    • kibővített egység

      A fent említett elektromos gyalugép változaton kívül a gérvágó fűrész más kivitelben is összeállítható. Az ilyen tervek gyakorlati megvalósítása az otthoni kézműves rendelkezésére álló anyagoktól és a kreativitástól függ. A következő videókon látható, hogyan készíthetünk házilag más kivitelű gyalugépeket:

      Az elektromos gyalu tartójának elkészítése

      Az elektromos gyaluval való folyamatos munkavégzéshez ajánlott egy speciális állvány, amely alkalmas a tárolására és a szerszámnak a kikapcsolás után azonnal történő felszerelésére.

      Egy ilyen eszköz használata különösen akkor hasznos, ha nagy teljesítményű, nehéz elektromos gyaluval dolgozik.

      A speciális támasz szükségessége annak köszönhető, hogy a pengékkel ellátott fémdob nem áll le azonnal, miután a szerszám elektromos motorjáról lekapcsolják az áramellátást, hanem egy bizonyos idő (kb. 6 másodperc) után. Ez idő alatt még mindig mozog Mozog a tehetetlenség miatt. A dob tömege és a használt berendezés teljesítménye határozza meg a forgás tehetetlenségét. Ugyanakkor, hogy a talp az asztalra vagy a munkapad elektromos szerszám nem megengedett, mert nem csak károsíthatja a felületüket, hanem sérülést is kaphat.

      Eszközök

      Létrehozási sorrend

      Az elektromos gyalugép állványának elkészítésekor a következő algoritmust kell követni:

    1. A deszkából fűrésszel vagy szúrófűrésszel vágjunk ki egy 50 cm hosszú fadarabot.
    2. A fenti ábra alapján jelölje ki a deszkát és a deszkacsíkot.
    3. Fúrjon lyukakat a csavarokhoz (a megfelelő helyeken lévő jelöléseknek megfelelően), amelyek az ütköző rögzítéséhez szükségesek.
    4. A használt elektromos gyalupad modellt illessze az előkészített alapanyagra, a horony jövőbeli helyét a szerszámdob pozíciójával jelölje meg.
    5. A fűrész segítségével vágjon egy hornyot a csavarok szélességével megegyező szélességben 4 cm-rel nagyobb, mint a dob alatti rés. Az élek mentén és a közepén bevágások készülnek.
    6. A vésővel távolítsa el a fát a horonyból, és gyalulja le.
    7. Távolítsa el a felesleges anyagot a munkadarabról a szúrófűrésszel.
    8. Csavarokkal rögzítse az elülső ütközőt. Csavarozzon be 4 önmetsző csavart a szélek mentén, amelyek az állvány „lábaként” szolgálnak majd.
    9. Csiszolja le az alaplemezt csiszolópapírral, hogy eltávolítsa a durva éleket.

    Önmetsző csavarok állítják be az alapot.

    Ha végzett, ellenőrizze, hogy a horony a megfelelő szélességű és mélységű-e. Ehhez egyszerűen helyezze az elektromos ekét a gép tetejére, és nézze meg oldalra a gyalugép dobjának helyzetét. Növelje vagy szélesítse a hornyot szükség szerint.

    Kikapcsolás után (amikor a dob még forog) a szerszámot a következő helyzetbe kell helyezni:

    • Először állítsa a gyalúláb első élét az ütközőhöz;
    • Csak ezután engedje le az elektromos szerszámot a munkapadra.

    Az állvány kevés időt, munkát és pénzt igényel. De egy ilyen eszköz megkönnyíti a munkát.

    A saját készítésű elektromos gyaluk és gyaluk sokkal olcsóbbak, mint a gyárilag gyártott társaik, de funkcionalitásuk gyengébb, mint a márkás berendezéseké. Ezek azonban teljesen elegendőek azokhoz az alapvető műveletekhez, amelyekre ezeket az eszközöket tervezték. A házilag készített gépek gyakorlati használata észrevehetően felgyorsítja a famegmunkálást, javítja annak pontosságát és minőségét az elektromos gyalu kézi használatához képest.

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 4
    1. Dániel

      Milyen házi készítésű gépeket lehetne még készíteni az elektromos kalapácsból?

      Válasz
      1. Anna Kovács

        Az elektromos kalapács egy erős és sokoldalú gép, így számos házi készítésű eszközt lehetne belőle készíteni. Például átalakíthatnánk egy villamos kapuhoz működtethető automata barkácsajtót, amely segítene könnyedén nyitni és zárni a kaput. Továbbá, a kalapácshoz hozzá lehetne kapcsolni egy kerekfűrészt, amivel könnyen vágást végezhetünk a faanyagokban. Egyéb lehetőségként olyan eszközökkel egészíthetnénk ki, mint például szöglemez-vágó, csavarhúzó vagy akár egy szalagcsiszoló. Ezek a házi készítésű gépek nagyszerű segítséget nyújthatnak többféle feladat megoldásában.

        Válasz
      2. Balázs Szabó

        Az elektromos kalapácsból sokféle házi készítésű eszközt lehetne még létrehozni. Például egy excentrikus csiszolót, egy polírozó gépet vagy akár egy lyukfúrót is elkészíthetnénk belőle. Ezekhez csak néhány alkatrészre lenne szükségünk, és némi kézügyességre. Így még hatékonyabban hasznosíthatnánk az elektromos kalapácsot otthoni munkáink során.

        Válasz
    2. Réka Lakatos

      Van valaki, aki képes lenne elmagyarázni nekem, hogyan lehet házilag készíteni egy elektromos kalapácsot? Érdekelne, hogy milyen alkatrészekre lenne szükségem és hogyan kellene őket összeállítani. Köszönöm előre is a segítséget!

      Válasz
    Hozzászólások hozzáadása