Bár a vízaktivátorok nem túl drágák, néha vannak olyan helyzetek, amikor egy személy egyszerűen nem tudja megszerezni egy adott időben, az eszköz annyira szükséges neki. oktatás 1 A vízaktivátorok nem túl drágák. Ez nem leküzdhetetlen: egy egyszerű vizes aktivátor saját maga is elkészíthető.
Amit a munkakezdés előtt tudnia kell
Az első követelmény, hogy bárki, aki ilyen munkát vállal, megértse a témát. Ez így van: elektromos áramkörökkel kell irányítanod.
A második szabály az, hogy csak a legreménytelenebb helyzetekben készítsünk ilyen eszközt. Itt részletesen meg kell magyarázni: a „terepi” körülmények között összeszerelt vizes elektroaktivátor soha nem adja meg azt a minőségi eredményt, amelyet a gyártó garantál a vállalkozásból.
Erre az opcióra csak akkor van szükség, ha vészhelyzetekre (pl. amikor elfogy a tiszta víz a házikóban). A különbségek a következők.
- A kereskedelmi készüléket mélytisztításra tervezték, beleértve a különböző szennyeződések eltávolítását is. Képes nagy mennyiségek feldolgozására a szükséges minőség fenntartása mellett. Ezenkívül a garancia kijelenti, hogy a készülék hosszú ideig fog működni.
- A „házi készítésű” készülék nagyon alacsony tisztítási minőséget biztosít. Egyszeri használat esetén a legmegfelelőbb. Egy rögtönzött egyenirányító nem fog megbirkózni a keménységgel és a vasszilárdsággal.
A szakértők szerint a házi módszerrel tisztított víz állandó fogyasztása káros az egészségre. Gyakran nem reális a megfelelő rozsdamentes acél anyagot választani az egyik anódhoz otthon. Ez azt eredményezi, hogy egy ilyen elektródán áthaladva a víz (majd a test) megkapja a káros fémionok nikkel, vanádium, króm, molibdén. a szervezetben való hosszan tartó tartózkodásuk és felhalmozódásuk súlyos betegségekhez vezet.
Az elektródák hossza az edény térfogatától függ
Ezen kívül az ionizátor fontos része az ionizátor kapacitás. Az elektródákat a levegőionizátorba helyezzük, és vizet adunk hozzá. A házi készítésű készülékek egy közönséges üvegedényt is használhatnak erre a célra. A működéshez váltakozó áramú hálózati tápegységre van szükség. Az egyenirányító szerepét egy erős dióda vagy egyenirányító híd tölti be. Ha a második lehetőséget választja, a készülék teljesítménye jelentősen nagyobb lesz.
k a dióda kiválasztása komolyan kell venni. Fontos, hogy az előremenő áram 10 A, a hátramenő feszültség pedig legalább 300 V legyen. A D245-D247 típusú dióda tökéletesen megfelel ezeknek a paramétereknek. Hűtőbordák nélkül is használhatók az elektrolízisben. Az elektródák hosszát a tartály méretének megfelelően kell kiválasztani. A legfontosabb dolog, amire figyelni kell, hogy ne érjenek az üveg aljához. Maga a tartály polietilén fedéllel van lezárva, amely a gázelvezetéshez lyukakkal rendelkezik.
Mivel az elektródákat nem lehet egy fedéllel tartani, azt felülről kell megerősíteni távtartó. Ennek szigetelőanyagból kell készülnie. A Textolite kiváló.
A textolitbetét mérete és rögzítése
Az elektródák anyaga rozsdamentes acél, a következő paraméterekkel:
- Vastagság 0,8-3 mm;
- szélesség – 30-40 mm;
- az elektróda hossza – 150-160 mm (az elektróda és a doboz alja közötti résnek legalább 10 mm-nek kell lennie).
Az elektródákat anyákkal és kis csavarokkal rögzítsük úgy, hogy a szomszédos elektródák közötti távolság 40-50 mm legyen. Csatlakoztassa az anódot az egyenirányítóhoz a plusz oldalon. Erre a lemezre egy ponyvazsákot erősítenek. 6-7 mm-rel a doboz teteje alatt kell lennie. A táska mérete nem fontos. Egy literes üveg esetében azonban leggyakrabban 20 cm hosszú és 7 cm átmérőjű edényt készítenek.
A készülék általános felépítése
Az elektrolízis csatlakoztatásakor nagyon fontos megjegyezni, hogy az elektromosság életveszélyes lehet. Ha pedig vízzel érintkezik, a kockázat megsokszorozódik. A házi készítésű készülék csatlakoztatásakor földzárlat-megszakítóval ellátott dugót kell használni. Legalább DIN-sínre szerelhető RCD-k használata ajánlott. Mivel az elektrolízisüzem magas páratartalom mellett működik, 10 mA-es maradóáram-értékkel rendelkező hibaáram-védelmi eszközt (RCD) kell használni.
Az elektrolízis befejezése után a membránt, amely a víz élő és holt vízre való szétválasztásáért felelős, azonnal el kell távolítani. Ha ez nem történik meg, az elemek újra összekeveredhetnek. Ezért kiváló lehetőség, ha az elektrolízist két különálló tartállyal készítjük el.
Elektrolizátor külön tartályokkal
A készülék kapcsolási rajza nem különbözik a korábbi változattól. Itt azonban a következőkre van szükség A katolit és az analit szétválasztása. Az elsőhöz egy körülbelül 160 mm magas és 90 mm átmérőjű üvegedényt kell venni. Az elemzett anyagot tartalmazó edényt ebbe az edénybe kell helyezni. Ehhez egy 60x60x130mm méretű agyaghenger vásárolható a barkácsboltban. Ez az anyag membránként fog működni. Az áramfelvétel 1 A-ig terjedő skálájú árammérővel ellenőrizhető.
Az elektródák közönséges elektródákból készülhetnek orvosi spatulák. 3-4 darab elég. A katód két spatulából is készülhet, és a műanyag borításban rögzíthető. Ebből a célból a legszűkebb részükön lyukakat fúrnak, és a lyukakon keresztül ónlemez U-hidakat helyeznek be.
Az anód spatulája a keskeny oldalon 125 mm-re rövidül, és ugyanúgy van rögzítve, mint a katódelektród. A legjobb teljesítmény érdekében az anód két, egymástól 30 mm-re elhelyezett spatulából is készülhet. A katódburkolaton egy lyukat vágnak, és egy kisebb átmérőjű burkolatot helyeznek bele, amelyhez egy anódot csatolnak.
A legegyszerűbb kivitelben az elektrolízis készülék fedele a pozitív elektródával együtt közvetlenül az agyaghengerre helyezhető. A legfontosabb dolog, amire figyelni kell, hogy az összeszerelt egységben Az anód és a katód nem érintkezik egymással. Megpróbálhat egy élő és egy holtvizes eszközt is összeállítani két különálló tartályból.
A készülék működtetéséhez ezeket a kapacitásokat egymáshoz kell kapcsolni Vezető jumper. Ezt orvosi vattából lehet készíteni, csomóba csavarva és kötszerbe csomagolva. Az ilyen pulóver hossza 10-15 cm-en belül kell, hogy legyen. Mielőtt az elektrolízist beindítanák, alaposan meg kell nedvesíteni vízzel.
Az elektrolízis folyamatának vezérléséhez ajánlott a készülékhez soros csatlakozást használni 15-25 W-os izzók. A fénye a folyamat során elhalványul. És ha rövidzárlat keletkezik, az izzó kiég, és biztosítékként működik.
Működési szabályok
Használható csapvíz is, de a klóros változat esetében érdemes néhány órát állni hagyni. Egy másik lehetőség forralt víz. a pozitív elektródát a ponyvás töltőbe (vagy egy kerámiapohárba), a másik elektródát pedig a befőttesüvegbe helyezzük. Most már csatlakoztathatja a hálózathoz: a ponyva belsejében savas víz lesz, amelynek pH-értéke 6 vagy alacsonyabb, és az üvegtartályban lúgos lesz, amelynek pH-értéke 10 (7).
Általában az áramellátás bekapcsolása után 3-8 percig tart, amíg a víz eléri a megfelelő koncentrációt. általában 70 Celsius-fokig melegítik. Ezután a dugót kihúzzuk, a ponyvát gyorsan eltávolítjuk, és a „holt” vizet (+) egy másik tartályba öntjük. Ellenkező esetben az oldatok gyorsan összekeverednek, és jótékony tulajdonságaik elvesznek.
Néha fehér pelyhek úszhatnak az „élő” folyadékban. Ne ijedjen meg, ez csak az aktivátorban felszabaduló keménységű sók. Ezek szűrővel eltávolíthatók, vagy egyszerűen leülepíthetők és lecsapolhatók.
Mindkét oldatot sötét edényben kell tárolni, és szorosan le kell zárni egy fedéllel:
- Az „élő” víz egy hónapig megőrzi tulajdonságait;
- legfeljebb két órán keresztül halott.
Jobb, ha mindkét kapott oldatot egyszerre fogyasztjuk el, mintha hosszú ideig tárolnánk őket.
Ha az elektródákhoz élelmiszeripari rozsdamentes acélt használtak, a folyamat 2-3 cikluson keresztül ismételhető. A készülék teljesítményének fenntartásához azonban szükség van néhány intézkedésre.
- A katódot és az anódot időről időre fel kell cserélni, hogy elektróda öntisztító.
- Egy vászonzsákot asztali ecettel kezelünk, és fél órára belemártjuk. Egy kis edény, amelybe belefér, megfelelő. A kezelés után az anyagot folyó víz alatt öblítik le.
- A zacskót és az üveget külön kell tárolni.
A fenti szabályokon kívül a következő biztonsági óvintézkedéseket kell betartani.
- Csak akkor kapcsolja be, ha vízzel van töltve, és az elektródák az edény belsejében vannak elhelyezve.
- Ne érintse meg a készülék burkolatát működés közben.
- Tartsa távol a gyermekeket, és ne hagyja a készüléket felügyelet nélkül.
Amikor csak lehetséges, a legjobb, ha iparilag gyártott modellt vásárol. Például egy elektroaktivátor AP-1. Ezt a saját és szerettei egészségének biztonsága érdekében kell megtenni.
Szia! Szeretném kérdezni, mi az a házi vízaktivátor és hogyan működik? Milyen előnyökkel jár a használata és hogyan lehet beszerezni? Ha valaki már használja, megoszthatná tapasztalatait velem? Köszönöm szépen!