Nem csak autóval vagy tömegközlekedéssel mozoghat gyorsan a városban. A mai világban számos személyi mobilitási segédeszköz vált elérhetővé. Az előnye nem csak a sebesség, hanem az úton elfoglalt helyzet függetlensége is. A dugók nem jelentenek akadályt egy elektromos robogón lévő személy számára. Az alábbi cikkben egy elektromos robogót választunk, és megismerjük ennek a modern és népszerű eszköznek a jellemzőit.
Tervezés és működés
Valójában az elektromos robogó egy közönséges robogó módosítása.
Fontos! A különbség a megerősített vázban, a motorban, az akkumulátorban és a vezérlőben rejlik. Az elektromos meghajtás megléte nem befolyásolja a készülék mozgásba hozásához szükséges izomerő használatának lehetőségét.
Különböző elektromos robogók
A robogó célja egyszerű – elviszi a felhasználót egyik pontból a másikba. A piacon ma elérhető elektromos robogók gyermek és felnőtt változatai. Ezek méretben, a felhasználó maximális súlyában, a fogantyú magasságában, a motor teljesítményében különböznek. Átlagosan a gyermekek számára készült elektromos robogó legfeljebb 60 kg súlyú felhasználókat szállíthat, és a maximális utazási sebesség általában nem haladja meg a 25 km/h-t. A felnőtt modelleket nehezebb súlyra tervezték, és az elektromos robogó maximális sebessége egy felnőtt felhasználó számára valamivel magasabb – körülbelül 35 km/h.
A felnőtt és a gyermek elektromos robogó felosztásán kívül különbség van a kerekek számában és elhelyezkedésében is.
- kétkerekű robogó – a leggyakoribb és klasszikus forma. Robusztus felépítésű, viszonylag kis méretű, jó hatékonysági mutatóval rendelkezik. Sokoldalú – a kormány magassága állítható, így minden kMagyartály számára alkalmas. A készülék mínuszai – nincs hely az extra akkumulátorok vagy egy nagy akkumulátor elhelyezésére.
- Hátsó kétkerekű háromkerekű robogó. Lehet, hogy terjedelmes és nehéz, de kényelmesebb, mert nem kell megtanulni, hogyan kell egyensúlyozni (ezt a két hátsó kerék teszi). Ezenkívül erősebb motorokat és nagy kapacitású akkumulátorokat helyeznek el, ami hosszabb hatótávolságot biztosít a készüléknek. A hátsó kétkerekű modellek általában csomagtartóval és üléssel vannak felszerelve.
További felosztás történik hajtott.
- Hátsó lánchajtás. A forgatónyomaték az elülső motortól a hátsó kerekekbe jut.
- Egyetlen hajtás – itt a kerék egy motorral van felszerelve. Elöl vagy hátul is felszerelhető. A leggyakoribb típus.
- Összkerékhajtás – mindkét kerék motorral rendelkezik. Ez növeli az akkumulátor fogyasztását, de javítja a terepen való mobilitást.
Kiválasztási tippek
Ahhoz, hogy robogót vásároljon, és ne csalódjon a vásárlásban, fontos, hogy helyesen közelítse meg a választást. Minden járműnek számos olyan jellemzője van, amelyek bizonyos módon befolyásolják a teljesítményt és a használhatóságot.
- Az akkumulátor kapacitása közvetlen hatással van a hatótávolságra. Az optimális akkumulátor legalább 25 km-es hatótávolsággal rendelkezik. Érdemes figyelembe venni, hogy a műszaki paraméterek általában egy maximálisan meghatározott. Vagyis egy tinédzsereknek és felnőtteknek szánt eszköz másképp fog viselkedni a különböző felhasználói súlyok esetén. Például egy 50 kg súlyú lovas képes lesz megtenni az állítólagos 25 km-t, míg egy 80 kg-os személy csak 15 km/órás sebességgel fog haladni. A robogó akkumulátorának élettartamát a használati körülmények is befolyásolják – a hidegebb hőmérséklet gyorsabban lemeríti az akkumulátort.
- Szárnyak Nem olyan paraméter, amely befolyásolja a sebességet vagy a hatótávolságot, de megvédi a felhasználót a fröccsenéstől és a szennyeződésektől, amikor rossz időben lovagol.
- Súly. Itt minden világos. A könnyű robogó könnyedén szállítható a lépcsőn, és nem akadályozza a tömegközlekedést. Akkor is könnyebb kezelni, ha az akkumulátor lemerül. Optimális választás 10 és 20 kg között. A lányok és a gyermekek számára jobb, ha egy 10 kilogrammhoz közelebbi modellt választanak, az erősebb nem egy 20 kilogrammos szerkentyűt választhat. oktatás 1 A lányok és a gyermekek számára jobb, ha egy 10 kilogrammhoz közelebbi modellt választanak.
- Méretek. Ebben az esetben az előnyök és hátrányok hasonlóak az előző ponthoz. Egy kisebb robogó könnyebben szállítható és tárolható. Gyakran összecsukhatóak – nagyon kényelmes a tömegközlekedésen való használathoz. Az üléssel ellátott modellek lehetnek álló kivitelűek, ami azt jelenti, hogy az ülés nem levehető, vagy az ülés szükség szerint feltehető és levehető. A második természetesen kényelmesebb.
- Nem felesleges megkérdezni a készülék elérhetőségét világítási rendszerek, Nem csak napközben kell vezetnie.
Ezenkívül érdemes aggódni a riasztás miatt – végül is nem túl kényelmes a robogóval sétálni a bevásárlóközpontban, és nem biztonságos az utcán hagyni. De ez személyes döntés kérdése. Egyes modellek rendelkeznek ilyennel hot-swap funkció. Ha a helyén van, a felhasználó gyorsan kicserélheti a lemerült akkumulátort egy frissre, és folytathatja a motorozást.
Fontos! Ne felejtse el figyelembe venni a testsúlyát. Ha a súly túl nagy, a szerkezet nem bírja el a terhelést, és az akkumulátor túl gyorsan lemerül.
A legjobb elektromos robogók
ZAXBOARD ES-8i elektromos robogó
a Yandex piacon
Triumf Active AL02-205 városi robogó
a Yandex piacon
Triumf Active HT02-205 városi robogó
a Yandex piacon
KUGOO Light elektromos robogó (8.8 AH)
a Yandex piacon
Hogyan tudnám eldönteni, hogy melyik robogó lenne a megfelelő választás számomra? Mire kellene fókuszálnom vagy figyelmembe vennem? Van valamilyen fontos szempont, amire érdemes odafigyelni? Köszönöm előre is a segítséget!
A megfelelő robogó kiválasztásánál fontos figyelembe venni az egyéni igényeket és preferenciákat. Először is gondolj arra, hogy milyen céllal szeretnéd használni a robogót: városi közlekedésre, hosszabb utazásokra vagy esetleg kikapcsolódásra. Fontos szempont lehet az üzemanyag-fogyasztás, a motor teljesítménye, a robogó mérete és terhelhetősége is. Ne felejts el figyelni a biztonsági funkciókra, mint a fékrendszerek vagy a láthatóságot javító elemek. Próbálj ki több típust, és válaszd azt, amelyik legjobban passzol hozzád és az igényeidhez. Sok sikert a választáshoz!
A megfelelő robogó kiválasztásának milyen szempontokat kell figyelembe venni? Milyen motor teljesítmény ajánlott? Hogyan lehet megbizonyosodni a robogó minőségéről? Vannak-e fontos biztonsági funkciók, amelyeket figyelembe kell venni? Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat és tanácsaitokat a robogók választásával kapcsolatban! Köszönöm!
A robogó kiválasztásakor számos szempontot figyelembe kell venni. Először is, fontos meghatározni, milyen célra szeretnénk használni a robogót – városi közlekedésre vagy hosszabb túrákra. Ez alapján tudjuk eldönteni, milyen teljesítményű motort válasszunk. Általában a 50-125 cm3-es motorok elegendőek városi közlekedésre, de hosszabb utakhoz már nagyobb teljesítményű motort ajánlott választani.
A robogó minőségéről megbizonyosodni fontos. Először is, érdemes megbízható márka termékeit választani, amelyek híresek a minőségi gyártásról. Az interneten sok vásárlói vélemény található a különböző robogómárkákról, így érdemes ezeket áttekinteni.
A biztonságos közlekedés érdekében fontos néhány biztonsági funkciót figyelembe venni. Például, a robogónak képesnek kell lennie gyorsan és hatékonyan lefékezni, ezért fontos jó minőségű fékrendszert választani. Emellett fontos a világítás is, hiszen a megfelelő láthatóság elengedhetetlen a biztonságos közlekedéshez.
Tapasztalat alapján ajánlom, hogy mindig személyesen próbáljuk ki a választott robogót, mielőtt megvásárolnánk. Így láthatjuk, milyen állapotban van a jármű, és hogyan viselkedik a vezetése közben. Emellett érdemes lehet szakember véleményét is kikérni a robogó minőségéről és megbízhatóságáról. Vigyázzunk továbbá, hogy legálisan vezethessünk a kiválasztott robogóval, és mindig tartsuk be a kötelező biztonsági előírásokat.
Remélem, segített az információim, és sikeres választást tudsz majd tenni a robogód kapcsán!