légnedvesítő készítése saját kezűleg

Nincs határa annak, hogy az amatőrök mennyi leleményt találhatnak ki… Például sokan szeretnek különböző egyszerű készülékeket készíteni az otthonuk számára minimális költséggel és erőfeszítéssel. Ebben a cikkben leírjuk, hogyan kell összeszerelni egy háztartási párásítót rögtönzött anyagokból saját kezűleg, és részletes sémákat biztosítunk minden egyes leírt módszerhez.

A készülék működési elvének megértése

Mielőtt folytatná a házi készítésű egység összeszerelését, javasoljuk, hogy megértse a működésének algoritmusát. A párásító általában a következőképpen működik: a tartályban lévő vizet feltöltik vízzel, majd a párásítót működésbe hozzák elpárolog. A keletkező gőz párásabbá teszi a helyiség levegőjét. Néhány háziasszony otthon is alkalmazza ezt a szabályt: öntsön egy tálba vizet, tegyen rá egy ruhát vagy törölközőt, és így növelje a szoba páratartalmát. Ez a módszer azonban nem túl hatékony, és csak a medence közelében növeli a páratartalmat.

A párásító működésének diagramja

A párásító működési diagramja

Természetesen a modern készülékek sokkal bonyolultabbak, és ezt érdemes figyelembe venni, mielőtt megépíti a párásítót. A hagyományos párásítók működnek a hideg gőzön, beépített ventilátor és szűrőbetétek használatával. A gőzüzemű modellek működési elvükben hasonlítanak vízforralóFő mechanizmusuk egy belső fűtőelem, vagy TEN. Végül az ultrahangos eszközök egy piezokerámia membrán munkáján alapulnak, amely váltakozó áramot használ a víz apró részecskékké történő átalakítására vízpára, amely ezt követően a helyiségbe kerül.

Ennek a kezdetleges tudásnak az alapján el kell képzelnie, hogy milyen készüléket szeretne beszerezni. Kiemelünk néhányat a legnépszerűbb és legérthetőbb módszerek közül, amelyekkel párásítót és légtisztítót is készíthetünk.

Párásító palackból

Igen, így van: A legegyszerűbb párásító egy közönséges műanyag palackból is elkészíthető! Egy ilyen eszköz a következőket adja hideggőz hatás.

Szükségünk lesz:

  • egy 10 literes műanyag palack;
  • asztali számítógép hűtő;
  • ragasztószalag vagy ragasztószalag.

Egy párásító egy üvegből

Ezután követnie kell az utasításokban szereplő tippeket:

  1. Vágja le a palack nyakát úgy, hogy könnyen be tudjon helyezni egy számítógépes hűtőt a keletkezett nyílásba. Öntsön vizet a meglévő tartályba.
  2. Merítse a hűtőt a lyukba, és rögzítse maszkolószalaggal. Kartonból vagy egy darab vastag papírból is kivághat rögzítőket. A második lehetőséghez elegendő egy olyan kicsi hasítékot készíteni, mint maga a hűtő teste, és további szalaggal rögzíteni a palackhoz.
  3. Csatlakoztassa a hűtőt az elektromos hálózathoz. Az eredmény a helyiség levegőjének fokozott párásodása.

A duzzasztott agyagból és egy vödörből

Ennek az eszköznek a kifejlesztéséhez duzzasztott agyagra van szükségünk. Ez az anyag képes jól felszívni a nedvességet, és így leadni azt.

Íme a szükséges tárgyak listája:

  • 4 hulladékgyűjtő: 2 kisebb és 2 nagyobb;
  • Egy 10-12 literes vödör;
  • akváriumi szivattyú;
  • Számítógép-hűtő;
  • Magas fűtési hőmérsékletű építőipari szárító;
  • Műanyag kábelkötegelő.

Egy párolt agyagból és egy vödörből készült párásító készülék

A párásító építésének utasításai a következők:

  1. Két közepes méretű szemeteskosarat rögzítsünk egymáshoz a peremek szélei mentén. Ezt meg lehet tenni egy háztartási hajszárítóval vagy közönséges műanyag nyakkendővel. Ezáltal a leendő párásító teste.
  2. A nagyobb kosarakat ugyanígy összeillesztjük, miután először a kisebb kosarakból készült burkolatot belehelyeztük. úgy működik, mint egy termosz vagy egy fűtőtest.
  3. Levágjuk a kosár alját, ami a tetején található. Bizonyos esetekben elég, ha egyszerűen csak egy elég nagy lyukat készítünk, hogy claydite-ot tegyünk bele. Figyeljünk arra, hogy az agyagnak olyan durvának kell lennie, hogy ne tudjon átszivárogni a szemétkosarak lyukain keresztül.
  4. Helyezzen egy akváriumszivattyút egy előre elkészített vödör aljára. Vezesse a csöveket a szivattyúból a hálós kosarakból készült rögtönzött burkolat tetejére. Rögzítsen egy lyukas műanyag gyűrűt, amely fedőként szolgál. Innen a nedvesség a keramziton keresztül a vödörbe áramlik.
  5. Végül a bonyolult szerelvény tetején már csak a számítógéphűtő beszerelése van hátra. Feladata, hogy a levegőt a nedvességgel átitatott keramzit hálóba irányítsa.
  6. Az utolsó szakasz a párásító működését is magában foglalja: a hulladékkosarakban lévő lyukakon keresztül nedvességgel teli levegőt szív be.

Célszerű jó minőségű duzzasztott agyagot választani, mielőtt elkezdi, mivel a készülék ettől függ.

Amint a fenti utasításokból láthatja, a saját készítésű párásító nagyon reális és megvalósítható feladat.

ventilátor

Akár és hogyan kell építeni egy párásítót saját kezűleg, ha az egyetlen anyag, amivel rendelkezik, egy padlóventilátor? Rögzítsen egy vastag, nedves ruhát (vagy akár egy vízzel átitatott kis szőnyeget) a csőre. Akassza ezt a konstrukciót magasabbra, mint egy padlóventilátor. Ez lehet egy állólámpa, egy stabil bot stb.d. Telepítse a ventilátort közvetlenül a szövetszerkezet mögé, és kapcsolja be. Ez a párásítási módszer nem lehet nagyon hatékony, ráadásul folyamatosan gondoskodnia kell arról, hogy a ruhát vagy a szőnyeget mindig nedves legyen.

Ruhás és palackos párásító

By the way, egy hasonló elven is működik Párásító inkubátorokhoz, kézzel készített. Az amatőr baromfitartók nedvesített ruhát vagy durva szivacsot használnak, hogy olyan légáramlást hozzanak létre, amely fokozza a párolgást. Néha az előre elkészített tálcákból történő természetes párolgás is elég hatékony.

Antibakteriális párásító egy műanyag tartályból

Ha nem csak a levegő enyhe párásítása a cél, hanem az is, hogy a levegőt szűrőn keresztül vezesse, akkor a alaptisztítás, Ezt a módszert ajánljuk.

Az egység megépítéséhez a következőkre lesz szüksége

  • műanyag tartály;
  • alacsony ventilátor fordulatszám;
  • fertőtlenítő (antibakteriális) tulajdonságokkal rendelkező szűrő.

Megjegyzendő, hogy a szűrő lehet egy közönséges párásító szivacs, amelyet antibakteriális szerrel impregnáltak.

Párásító tartályból

A háziállatok szőre, a haj és a nagy porszemcsék könnyen megtapadhatnak a szőnyeg pórusaiban. Az antibakteriális impregnálás viszont biztosítja, hogy Fertőtlenítés.

A következő utasítások segítenek Önnek saját párásító és légtisztító készüléket építeni:

  1. Vegyünk egy műanyag edényt (dobozt), és készítsünk egy kivágást az oldalán. A kivágás magassága körülbelül a szűrő magasságának a fele.
  2. Rögzítse a szűrőt műanyag kábelkötegelővel.
  3. Ezután egy kivágást készítünk a tartály fedelén. A kivágás méretei a ventilátor méretétől függnek.
  4. A ventilátor rögzítése az edény tetejére.
  5. Öntsön vizet a mintába. A vízszint nem érheti el azt a pontot, ahol a szűrő bevágása kezdődik a doboz oldalán, különben szivároghat.
  6. A ventilátor bekapcsolása.
  7. A szűrőt rendszeresen cserélni kell. Ha azt veszi észre, hogy a szivacs besötétedett, valószínűleg ki kell cserélnie egy újjal.

Ultrahangos párásító

Ha úgy dönt, hogy saját kezűleg készít egy ultrahangos párásítót, akkor néhány speciális eszközzel kell rendelkeznie. Szóval, szükséged lesz

  • Ultrahangos gőzfejlesztő (piezoelem);
  • számítógéphűtő;
  • műanyagból készült tartály, legfeljebb 10 literes kapacitással;
  • üveg;
  • tápegység;
  • Bármilyen rugalmas cső, lehetőleg hullámos;
  • stabilizátor;
  • Az automatikus légelszívó rendszert úgy tervezték, hogy optimalizálja a fürdőszobai vízhőmérsékletet;
  • alumínium sarok.

Az összeszerelés összes részének végső költsége nem haladja meg az 1000 forintelt, ami lényegesen olcsóbb, mint egy „bolti” párásító. Tehát lássunk hozzá az építkezéshez:

  1. Fúróval lyukasszuk ki a műanyag edényünk fedelét. Figyeljük meg a kapott lyukak átmérőjét: a hűtőventilátor rögzítései, a kimeneti flexibilis cső és az ultrahangos piezokerámia gőzképző elem drótjai később kerülnek oda.
  2. Csavarozza a ventilátort a tartályhoz, és helyezze a hullámcsövet a kész nyílásba.
  3. A gőzcsapdát valamilyen felületre kell támasztani. Ehhez készítsen egy platformot, amely a tartályban lebeg, amelyre telepítjük a gőzpárásítót. Egy műanyag mérőpohár és egy gyerekpiramisból származó bagel használható platformként. Helyezze a főzőpoharat a bagelbe, előtte készítsen egy kis lyukat a főzőpohár aljára. Rögzítsen egy darab vastag ruhadarabot a szelep aljára, hogy szűrőként szolgáljon.
  4. Tegye az UVT átalakítót a tumblerbe.
  5. Ez a készülék 24 V egyenárammal működik. A ventilátornak csak 12 V-ra van szüksége a megfelelő működéshez, így a tápegység az AVR chipnek köszönhetően szabályozható.

Ennek a párásító modellnek mindig vízre van szüksége a tartályban. Győződjön meg arról is, hogy a víz desztillált, különben a készülék gyorsan meghibásodik, és vízkő fog felhalmozódni.

Következtetés

A párásító létrehozása otthon egyáltalán nem nehéz, és néha nagyon szórakoztató. Ez sok pénzt takarít meg, és fejleszti a kezdő mesterember készségeit is. És a párásító végső hatása, kézzel készített, néha olyan jó, mint a neves gyártók gyári modellje.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 5
  1. Csongor

    Szeretném megtudni, hogy hogyan lehet otthon elkészíteni egy hatékony légnedvesítőt. Vannak-e egyszerű alapanyagok vagy módszerek, amelyekkel könnyen megvalósítható? Hogyan lesz a levegő a lakásban egészségesebb és kellemesebb? Milyen gyakran kell a légnedvesítőt cserélni vagy karbantartani? Köszönöm előre is a választ!

    Válasz
  2. Levente

    Hogyan lehet otthon kézzel készíteni légnedvesítőt?

    Válasz
    1. Gergő

      Egy egyszerű módja annak, hogy otthon kézzel készítsünk légnedvesítőt, az az, hogy egy csepp illóolajat csepegtetünk egy tál vízbe, majd elhelyezzük a szobában. Az illóolaj hozzá fog járulni a levegő nedvesítéséhez, és kellemes illatot is fog árasztani. Egy másik lehetőség az, hogy vizes diszperziót készítünk. Ehhez keverjünk össze vízet és glicerin arányban, majd tegyük egy spray palackba. Ezt a keveréket fújjuk a szobába, hogy nedvesítsük a levegőt. Fontos azonban, hogy ne használjunk túl sok glicerint, hogy ne legyen túl ragadós a levegő.

      Válasz
  3. Zsolt Szilágyi

    Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet légnedvesítőt készíteni saját kezűleg? Van valami egyszerű és olcsó módszer erre? Köszönöm!

    Válasz
    1. Zsuzsanna Kovács

      A légnedvesítő készítése viszonylag egyszerű és olcsó módszerrel is megoldható. Ehhez szükséged lesz egy műanyag palackra, vízre és egy törölközőre vagy párnaipari tamponra. Vágj egy kis lyukat a palack tetejébe, majd tömd meg a palackot vízzel. Utána a palack tetejét fordítsd fejjel lefelé, majd helyezd a törölköző vagy tampon segítségével a nyílás fölé. Amikor a víz lassan kifolyik a palackból és felszívódik a törölközőbe vagy tamponba, akkor a légnedvesítő kész. Ezzel a módszerrel egyszerűen és olcsón készíthetsz otthon légnedvesítőt. Remélem, segítettem! Hajrá!

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása