Ezeket a rendkívül drága termékeket úgy tervezték, hogy különféle képeket vetítsenek a képernyőkre. Gyakran használják a termékek bemutatására prezentációkban, szemináriumok és konferenciák képzési anyagaiban. Néha előfordul a váratlan: a kivetítő nem kapcsol be, ami veszélyezteti az eseményt. Mi a teendő ilyen esetben, és melyek a kivetítő különösen gyakori meghibásodásai??
Nézzük meg a leggyakoribb projektorhibákat és a lehetséges megoldásokat.
- a kivetítő hosszú ideig működött, majd a kivetítő magától kikapcsolt? Idegen részecskék felhalmozódása az útban hűtőrendszer produktív működés. Szükséges a rendszer és az optika tisztítása, gondosan eltávolítani a port az alaplapról – egy beágyazott számítógép, amely vezérli az összes fő folyamatot.
- Amikor bekapcsolja a terméket, a kép megjelenik a képernyőn, de a széleinél tompának és kissé elmosódottnak tűnik, majd a jel eltűnik – a probléma a lámpával van, és ki kell cserélni azt.
- Ha a kivetítő meghibásodik, vagy nem jeleníti meg, helyesebben nem vetíti ki a képet a képernyőre, a probléma a következőkből adódik a ballaszt , amely nagyfeszültséget szolgáltat az izzónak. Egyébként ez utóbbit is érdemes megnézni.
- Színes vagy fehér háttéren megjelenik színfoltok – az első jelzés, hogy a termék optikai rendszerét tisztítani kell. Ne késlekedjen vele, a kivetítő javítható, ami általában a lámpa cseréjét jelenti, ami nem jelentéktelen árat. A BenQ MS500 projektor ára 5 thsd-tól kezdődik. Az InFocus 4805 esetében az ár 8 ezer forintelről indul. Az optika állapotát nagymértékben befolyásolja a környezet. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a projektorok nagyon érzékeny eszközök, a por és különösen a cigarettafüst erős hatással van a rendszerükre, így olyan helyeken, ahol az emberek gyakran dohányoznak és porszívóznak, ezek a termékek gyakrabban meghibásodnak.
A készülék öndiagnosztikai módszerei
Gyakran előfordulnak olyan esetek, amikor a készülék, amely az otthoni elektromos hálózatra csatlakoztatva jól néz ki, nem kezd el működni: a kijelző nem világít, a termék nem mutatja az „élet” jeleit. Ennek a viselkedésnek különböző okai vannak:
- történt a védőburkolat mechanikai sérülése a vetítőlámpa – ez a csere vagy az önjavítás során történhet;
- a belső részek vagy alkatrészek hasonló módosításai;
- a beágyazott számítógép vagy az alaplap meghibásodása.
A projektorok fent említett hibái esetén a különböző készülékek különbözőképpen viselkedhetnek: a LED-ek villognak, a ventilátorok hangos zajt csapnak, majd minden megnyugszik és a projektor leáll. Mielőtt felhívna egy diagnosztikai központot, vagy megmutatná a kivetítőt egy mesterembernek, érdemes elvégezni egy egyszerű ellenőrzést.
- A gombok nem reagálnak az érintésre? Ellenőrizze a kábelt és a túlfeszültség-védőt: Lehet, hogy meglazult a lámpa burkolata.
- A ventilátor működik, és a termék nem működik, a a lámpa kigyullad – A hőmérséklet-érzékelő elromlott.
- A termék önhibát és hibaüzenetet jelez, ha nincs csatlakoztatva, a lámpa zárolja a lámpát – a biztonságos működésre vonatkozó garancia megszűnik.
- Ha a termék működésbe lép, majd hirtelen leáll, akkor túlmelegedés vagy meghibásodás történt hőmérséklet-érzékelő. Por és idegen anyagok elzárhatják a hűtőrendszert, ezért a szűrőket meg kell tisztítani.
Gyakran előfordul, hogy a hasonló berendezések meghibásodnak a felhasználók helytelen működése vagy a városi elektromos hálózatban fellépő túlfeszültségek miatt. Bármilyen bonyolult problémát csak szakképzett szakember javíthat meg. A nem szakképzett mesterek beavatkozása, a drága berendezések szétszerelése önmagukban a belső részegységek és részletek mechanikai sérülését okozza – a későbbi javítás költségei jelentősen megnövekedhetnek. Ha szokatlan problémák merülnek fel, azonnal hívjon egy szervizközpontot, ahol egy technikus érkezik, hogy diagnosztizálja és kijavítsa a hiba okait.
Mi lehet megoldás arra az esetre, ha a kivetítő nem kapcsol be? Kérlek, osszátok meg a tapasztalatokat és tanácsokat, hogy mi tehetett tönkre vagy mi lehet a probléma forrása. Segítségeteket előre is köszönöm!