Mi a teendő, ha a nyomtató leállítja a nyomtatást

Nem számít, hogy milyen gyártója és modellje van a nyomtatójának, és milyen nyomtatási módszert (lézer vagy tintasugaras) használ, a berendezés meghibásodásának okai csak kétfélék lehetnek: műszaki és szoftveres. Menj a következő címre technikai okokból a gép nem tud működni, ha a gép különböző moduljaiban probléma van. Pl. problémák a csatlakozással, a mechanikával, az elektromos meghajtással, vagy a kazettával stb. kapcsolatban.d. Ha bármilyen probléma merül fel szoftverhibák, Ezek általában a nyomtatóberendezés és a számítógép kölcsönhatásához kapcsolódnak.

Ellenőrizze, hogy az eszköz megfelelően csatlakoztatva és konfigurálva van-e

Ez első látásra valószínűtlennek tűnik, de amikor azt tapasztalja, hogy nincs kommunikáció a nyomtatóval, egyértelmű, hogy a hardver néhány tulajdonosa elfelejtette elvégezni az alapokat. A készüléket csatlakoztathatja a hálózathoz, vagy a speciális kábellel csatlakoztathatja a számítógépéhez.

USB nem ismeri fel

Ha ez bekövetkezik, új kábelre lesz szüksége, lehetőleg jó minőségű, interferencia elleni védelemmel ellátott kábelre.

Továbbá, ha a gépet csatlakoztattuk a számítógéphez, akkor a következőket kell elvégezni válassza ki a megfelelő nyomtatót, mivel a Windows (7-es, 8-as és 10-es verzió) több nyomtatási eszköz is telepítve lehet, és ezek közül néhány virtuális.

Alapértelmezettként használja

Ha a gép nem működik, próbálja meg Nyomtatáskezelő újraindítása. Az újraindítás egyszerű:

  • Húzza ki a nyomtatót a számítógéphez csatlakoztató kábelt;
  • menjen a „Vezérlőpult” menüpontba a számítógép képernyőjén található „Start” gombon keresztül;
  • Ezután lépjen a következő menüpontba: Rendszer és biztonság, Adminisztráció, Szolgáltatások;
  • a „Szolgáltatások” ablakban keresse meg a „Nyomtatáskezelő” sort, és jelölje ki.

Az ablak bal felső sarkában található „Stop” elemre is lehet kattintani, amelyet a „Start” elem követ, amelyre szintén rá kell kattintani. Másik lehetőség: vagy kattintson a „Nyomtatáskezelő” menüpontra, és válassza a „Leállítás”, majd az „Újraindítás” lehetőséget, vagy válassza az „Újraindítás” lehetőséget azonnal.

Feladatkezelő

A menedzseroldalon azt is meg kell nézni, hogy a hardverek bármelyikének a felkiáltójellel ellátott körök vagy háromszögek. A rendszer így jelölte meg az illesztőprogram-problémás eszközöket. Ha egy ikon jelenik meg a nyomtató neve előtt, akkor a nyomtatóhoz illesztőprogramot kell telepítenie. Az illesztőprogram telepítése vagy a géphez mellékelt lemezről, vagy az internetről történő letöltéssel történik.

Az illesztőprogramok általában a hardver gyártójának hivatalos weboldalán találhatók.

Ha nem jelenik meg figyelmeztető ikon, de a gép továbbra sem indul el, akkor is ajánlott az illesztőprogram újratelepítése. Ehhez jelölje ki a kívánt gépet az Eszközkezelőben, és az ablak tetején kattintson a képernyő képére a kereszttel jelölt. Ez eltávolítja a hardvert a rendszerből.

Miután a gépet eltávolította a rendszerből, újra kell telepítenie az illesztőprogramokat. Ez a fent említett módon történhet a telepítőlemezről vagy egy letöltött fájl futtatásával. Néha a járművezetők nincs indító telepítőfájljuk, és a telepítésükhöz a menedzserablakban a „Hardver konfiguráció frissítése” gombra kell kattintania, hogy megtalálja a megjelenő hardver sort, amely mellett az ikon látható (!). Ezután, miután kiemelte, kattintson az ablak tetején lévő „Illesztőprogram frissítése” ikonra, és kövesse a megjelenő utasításokat. A rendszer megkéri, hogy keresse meg az illesztőprogramokat az interneten, vagy telepítse azokat a számítógépéről. Adja meg azt a mappát, amelybe az internetről letöltött illesztőprogramokat kicsomagolta. A telepítés után ajánlott újraindítani a számítógépet.

A nyomtatási várólista beállítása

Nagyon gyakori oka annak, hogy a gép nem hajlandó nyomtatni, a nyomtatási sorral közvetlenül összefüggő meghibásodás. Ennek hatására a rendszer sorba állítja a dokumentumot, de a gép nem indul el. Ezt okozhatja áramkimaradás vagy szoftveres okok, ha a nyomtatót hálózati nyomtatóként használják, és több számítógéphez van csatlakoztatva. Ez kárt okoz a rendszer által létrehozott speciális fájlban, amikor a felhasználó elküldi a nyomtatandó fájlt. Ebben az esetben a berendezés gyakran Nyomtatási hiba lépett fel.

A hiba kijavításához tegye a következőket.

  1. Menjen a „Műveleti panel” menüpontra. A keresés megkönnyítése érdekében állítsa az ablakot kis ikonos módba, majd kattintson az „Eszközök és nyomtatók” menüpontra.
    Nyomtatási várólista megtekintése
  2. Megjelenik egy ablak, amelyben láthatja az összes nyomtatásra küldött dokumentumot. Válassza ki őket egyenként a PCM-mel, és kattintson a „Mégse” gombra.
    A tintaszint megtalálása

    Ha nem találja ezt az ikont a tálcán, a hardvert a vezérlőpulton az „Eszközök és nyomtatók” menüpontban találhatja meg.

    HP nyomtatókhoz Kattintson duplán a tálcán lévő gép ikonra is. Következő:

    • Válassza a Beállítások menüpontot, és nyissa meg a Beállítások ablakot;
    • a megjelenő lapon kattintson a „Nyomtatószolgáltatások” gombra;
    • majd kattintson a „Tintaszint-információk” fülre.
    • Nyomtató állapota

      A CISS esetében vizuálisan ellenőrizheti a tinta szintjét a tartályokban, mivel azok átlátszóak.

      A lézerben lévő toner mennyiségének meghatározása

      Ha egy olyan lézernyomtatóban kell meghatározni a toner szintjét, ahol a chip „befagyott”, akkor ez is megtörténik vizuálisan: A gép nem nyomtat jól (a kép vagy a szöveg az oldalakon elhalványul), fehér csíkok jelennek meg, vagy üres oldal jelenik meg. Ezek a jelek azt jelzik, hogy a patronban lévő toner fogyóban van.

      Maradék toner

      Ne feledje, hogy ez az információ pontatlan, és a hiba akár a tényleges pormennyiség 50%-a is lehet.

      Néha, ha a készülék rossz minőségű nyomtatást kezd produkálni, a következő módszer segíthet: vegye ki a patront, rázza meg, majd helyezze vissza a lézerpatront a lézerpatronnal együtt. Ez a módszer néha jól jön, amikor minden jel arra utal, hogy a toner fogyóban van, és sürgősen ki kell nyomtatnia egy dokumentumot.

      Ellenőrizze a készülékben lévő papírt

      Ha a készülék azért állt le a nyomtatással, mert a papír elfogyott vagy elakadt, akkor egy hibakóddal ellátott figyelmeztető üzenetet kell kapnia. Néha azonban nem, így a gép „belsejét” kell megvizsgálni.

      A papírelakadások gyakran abból adódnak, hogy a felhasználó a Használt lapok, pl. a hátoldalra nyomtatott információkkal. Az ilyen papír bizonyos esetekben gyűrött, gyűrött stb. lehet.d. Előfordulhat, hogy a tonerkazettát rendszeres időközönként ki kell cserélnie. Amikor a gép működik, és egy lap beszorul, az elferdülhet és meghajolhat, ami a gép leállását okozza.

      Ha látja, hogy a papír elakadt, óvatosan, túl nagy erő vagy rángatás nélkül kell eltávolítani. A felhasználók néha elkövetik ezt a hibát, ami azt eredményezheti, hogy a készülékház továbbra is Kis papírdarabok, amelyeknek a helyét nem lehet azonnal felismerni. Ez meghibásodást okozhat. A papírszakadás megtalálásához ki kell nyitnia a gép fedelét, és ki kell vennie a patront (lézernyomtató esetén), vagy a gép kikapcsolt állapotában el kell mozgatnia a patron kocsiját (tintasugaras nyomtató esetén). A papírdarabok azonosítása után óvatosan távolítsa el őket a gépből. Általában a görgőn vagy görgőkön található.

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 6
    1. Dániel

      Hogyan lehetne újra elindítani a nyomtatást, ha a nyomtató hirtelen leállította a műveletet?

      Válasz
    2. Mihály

      Mit lehet tenni, ha a nyomtató hirtelen leállítja a nyomtatást? Van valami megoldás erre a problémára?

      Válasz
      1. Nikolett Balázs

        Amikor a nyomtató hirtelen leállítja a nyomtatást, először érdemes ellenőrizni a papírbehelyezést, a tintapatronokat és a toner szintjét. Győződjünk meg arról, hogy nincs papírzavar vagy más technikai probléma. Ha mindez rendben van, próbáljuk meg újraindítani a gépet, ellenőrizzük a csatlakozásokat és frissítsük a nyomtató illesztőprogramját. Ha ezek a lépések nem segítenek, akkor érdemes lehet felvenni a kapcsolatot a nyomtatógyártóval vagy egy szakemberrel, hogy további segítséget kérjünk a probléma megoldására.

        Válasz
    3. Fanni Orbán

      Mi lehet a teendő, ha a nyomtató hirtelen leállítja a nyomtatást? Van valami tipp vagy megoldás, amit érdemes kipróbálni?

      Válasz
      1. Máté

        Ha a nyomtató hirtelen leállítja a nyomtatást, először is érdemes ellenőrizni a nyomtató kijelzőjét vagy vezérlőpaneljét. Győződjünk meg arról, hogy nincs-e hibaüzenet vagy az eszköz esetleg leállt. Ha nincs látható hiba, akkor ellenőrizzük a papírkészletet és az tintapatront, hogy elegendő-e a nyomtatáshoz. Ha nem, cseréljük ki a papírt vagy a tintapatront. Másik lehetőség, hogy ellenőrizzük a nyomtató beállításait a számítógépen vagy a nyomtatóvezérlőben. Ha a beállítások megfelelőek, próbáljunk meg a nyomtatót újraindítani vagy átkapcsolni. Ha ezek a tippek nem segítenek, lépjen kapcsolatba a nyomtató gyártójával vagy szervizével a további segítségért.

        Válasz
        1. Zsuzsanna Kovács

          Ha a nyomtató hirtelen leáll, először ellenőrizzük a kijelzőjét vagy vezérlőpaneljét, hogy nincs-e hibaüzenet. Ha nincs látható hiba, ellenőrizzük a papír- és tintapatronkészletet. Ha ez nem probléma, ellenőrizzük a nyomtató beállításait a számítógépen vagy nyomtatóvezérlőben. Próbáljuk meg újraindítani vagy átkapcsolni a nyomtatót. Ha ezek nem segítenek, vegyünk fel kapcsolatot a nyomtató gyártójával vagy szervizével.

          Válasz
    Hozzászólások hozzáadása