Miért nem mos a mosó-szárítógép, miután vizet vettél be

A modern automata mosógép egy bonyolult és időnként szeszélyes készülék. Előfordul, hogy a készülék vizet vesz fel, de a mosási program elindítása után leáll és nem mos. Megvizsgáljuk az ilyen hiba lehetséges okait, és azt, hogy hogyan javíthatjuk meg magunk.

Lehetséges okok

Az ilyen hibák három nyilvánvaló okból következnek be: a készülék helytelen szállítása, a telepítési és csatlakoztatási hibák, valamint az üzemeltetési feltételek súlyos megsértése. Ez magában foglalhatja az egyes alkatrészek vagy egy egész alkatrészcsoport normál elhasználódását is.

Lehetséges okok:

  • az öv meglazul;
  • elakadt centrifuga;
  • eltömődött csapágyak;
  • Problémák a motorral;
  • a főpanel törése;
  • A fűtőelem meghibásodott.

A külső és belső tömlőket is érdemes ellenőrizni, hogy nincsenek-e fizikai sérülések és eltömődések.

Az öv

Az ékszíj feszessége általában a következők miatt oldódik meg A centrifuga fokozott igénybevétele. Ha a mosórekesz meghibásodásig elakad, a szíjtárcsa a szíj fogait görgetni fogja. Ez kopást okoz, a feszítés csökken, és a dob lassabban, rángatózva vagy egyáltalán nem fog forogni.

Centrifuga ék

A tartály és a centrifuga közötti rés beszorulhat idegen testekPéldául kioldott csavarok, csőbilincsek, meglazult tömlő vagy egy nagy gomb. A dob nyikorog, a motor merev és zümmögő mozgást produkál. Ha eltávolítja a dugulás okát, akkor mindennek normálisan kell működnie.

Idegen testek a mosógépben

A tartályban lévő idegen testek meghibásodások okozói lehetnek

Csapágyak

Ha a mosási folyamat során zörgés vagy kopogás hallható, A csapágyak valószínűleg hibásak. A belső alkatrészek eltömődnek és zörögni kezdenek. Kerülje a javítási munkálatokat, mert a sérült csapágy húzza a szíjat és a dobtengelyt. A csapágy cseréjének módja itt olvasható.

Motor

A modern mosógépeknél a motorral kapcsolatos problémák a kefék elhasználódása miatt merülnek fel. Míg aszinkron megoldásoknál a kondenzátorok kapacitásvesztése következik be. Mindkettő kicserélhető és a motor visszatekerhető.

Mosógépmotor kefék

A szénkefék idővel elhasználódnak és cserére szorulnak

Fő áramköri lap

A probléma a következőkkel észlelhető Szemrevételezéssel ellenőrizze a fő áramköri lapot. A megfeketedett érintkezők vagy egész érintkezőcsoportok a modul karbantartásának vagy teljes cseréjének szükségességét jelzik. A szakértők határozottan ellenzik az önjavítást. Ellenkező esetben a mosógép egyéb elektronikus alkatrészei kiéghetnek, és a későbbi szervizelés sok pénzbe kerülne.

FŰTŐELEM

A mosógép nem indul el a leégett fűtőelem miatt. Működése könnyen ellenőrizhető multiméterrel. A fűtőelem sem melegszik fel a következők miatt Nagy mennyiségű vízkő: vegye ki, tisztítsa meg és helyezze vissza az alkatrészt az eredeti helyére.

Vízkő a mosógép fűtőszálán

Pressostat

A hiba két szélsőségben jelentkezik: A nyomáskapcsoló vagy túl- vagy alulfújja a vizet. Ez a következőket eredményezi védelmi rendszerek, és a készülék leáll. A pressosztát ellenőrzése, majd az alkatrész javítása vagy cseréje megoldja a problémát. Hasonló helyzet áll elő, ha a beszívószelep meghibásodik.

Eltömődött járókerék

A járókerékben lévő idegen testek akadályozhatják vagy akár meg is akadályozhatják a járókerék működését. A gyenge és/vagy hibás szigetelés miatt gombok, érmék, haj és más nemkívánatos tárgyak rekedhetnek a belső térben. A megoldás egyszerű: nyissa ki a házat, tisztítsa meg a járókereket az idegen testektől, és az összeszerelés után próbálja meg lefuttatni a mosási ciklust. Ugyanígy ellenőrizze és tisztítsa meg a csatlakozókat.

érmék a járókerékben

Az idegen testek gyakran a járókerékbe is beleesnek

Vezetékek

Ha a vízfelvétel után a dob hirtelen megáll, és a kijelző villogni kezd, vagy teljesen kialszik, az hibás vezetékezés miatt lehet. A következők segítenek a megégett vezetékek felkutatásában és a rövidzárlatok megszüntetésében Szemrevételezéssel ellenőrizze az áramkör fő alkatrészeit.

Félautomata üzemmód

A klasszikus mosógépek minden műveletet automatikus üzemmódban végeznek el. Néhány gépnél azonban a felhasználó közreműködésére van szükség ahhoz, hogy egy bizonyos üzemmódra váltson, például a spin. Ha a víz elegendő mennyiségű vizet szívott be, és a kívánt üzemmód nem aktiválódott Kézi aktiválás. Ezeket az üzemeltetési feltételeket a készülék használati utasításában meg kell határozni.

Egyéb okok

Néha a levegő belép a szivattyúba, és a gép nem hajlandó elindulni bizonyos üzemmódokban. A rendszert ki kell szellőztetni, és meg kell kísérelni a légmentesség biztosítását. Ne legyen túl hosszú a lefolyócső. A szabványos kivezetés nem haladhatja meg a 150 cm-t, különben a szivattyú nem lesz képes a teljes szivattyúzási ciklust befejezni.

A leeresztő tömlő meghosszabbítása

A lefolyócső túlzott megnyúlása a mosó-szárítógép meghibásodásához vezet

Nem lenne helytelen Ellenőrizze az összes csövet és tömlőt csavarodásra. A beszorult kivezetés nem csak a folyadék áramlását akadályozza, hanem a szigetelésen is repedést okozhat, ami szivárgást okozhat, és hosszabb vízfelvételt eredményezhet a rendszerbe.

Mit javíthatsz magadnak

Sok hiba saját kezűleg is javítható, feltéve, hogy van némi ismerete az automata mosógépről.

Dobzár

Először is ellenőrizze a dobot mechanikus reteszelés. A tartály és a dob közé szorult idegen tárgyak akadályozhatják a forgást. Ha eltávolították, a gép működése helyreáll.

Szíjprobléma miatti leállás

A közvetlen meghajtású gépeknél nincs szíj. Ezért a hibaelhárítás első pontja nem releváns ezeknél a gépeknél. Más gépek esetében a legjobb kiindulópont a dob elakadásának okát keresni a következőkkel kapcsolatban szíjellenőrzés. Ha függőlegesen megrakott gépe van, a szalag a gép oldala mögött található. Elölről töltő automata mosógépben (ACM) a készülék hátsó fala mögött található.

A fal eltávolítása nem jelenthet gondot, csak ki kell vennie az összes rögzítő csavart, amelyek a helyén tartják.

A meglazult hevedert gondosan meg kell vizsgálni. Ha kopás vagy kisebb szakadás jelei vannak, akkor ezek okozhatják a fűtőberendezés kioldódását. A hibás elemet újjal kell kicserélni. A szíj visszahelyezéséhez először helyezze a szíjat a motor szíjtárcsájára. Ezután helyezze az egyik oldalt a dob nagy csigája fölé, és kezdje el az óramutató járásával ellentétes irányban forgatni, amíg a gumielem teljesen be nem ül.

Övmozgás

A fűtőelem ellenőrzése és cseréje

Amikor a mosó-szárítógép megtelik vízzel, a fűtőelem bekapcsol. Amikor a vízhőmérséklet elér egy bizonyos értéket, egy érzékelő elindítja a motort. Ha a víz nem melegedett fel, akkor az érzékelő nem indult el. A fűtőelem eléréséhez ki kell nyitnia az ACM hátulját. Egyes modellek előlapján fűtőberendezés található, ezért távolítsa el az előlapot.

A fűtőelemet a dob alsó részébe szerelik be. Vannak olyan vezetékek, amelyeket ki kell kapcsolni. Le lehet fényképezni őket, hogy elkerüljék a zavart az összeszereléskor.

Mosó-szárítógép fűtőelem

A fűtőelem eltávolításához csavarja ki a középen elhelyezett anyát. Ezután a kiálló csavart kissé megkopogtatva befelé kell mélyíteni. Egy laposfejű csavarhúzóval feszítse ki a fűtőtestet, és vegye ki a tartályból.

Fűtőelemek javítási rendszere

Először is a fűtőberendezést vízkőmentesíteni kell. Ha az ellenállás vizsgálatakor fekete foltokat lát rajta, nagy a valószínűsége, hogy meghibásodás történt. Az ilyen fűtőberendezést újjal kell helyettesíteni. Ha nincsenek foltok, célszerű egy teszterrel tesztelni. Ehhez kapcsolja a készüléket ellenállásmérésre, és mérje meg a fűtőtest két érintkezője közötti ellenállást.

Ha a fűtőelem hibás, az ellenállás 20 és 40 ohm között lehet, egyes modelleknél pedig 60 ohm is lehet. Ha 20 ohmnál kisebb, akkor az elem hibás.

Fűtőelem

A tartály és a fűtőelem közötti tömítés elve a következő: A fűtőelem testén középen egy gumitömítés van egy csavarral. Amikor meghúzza az anyát ezen a csavaron, a gumitömítés kitágul, így az a tartályba záródik.

Próbálja meg óvatosan a helyére illeszteni a tartály nyílásába. Ha az elemet kissé magasabban szereli fel, a fűtőtest elkapja a forgó dobot (forgassa el a dobot a telepítés után, hogy ne érjen hozzá).

Cserélje ki a motorkeféket

Egy hibás elektromos motor is megakadályozhatja a dolgok mosását. Gyakori motorhibák:

  • a hajtóműben lévő kefék elhasználódtak. motor;
  • Az indukciós motor (aszinkron motorok) indítókondenzátora hibásan működik. a motorok nem rendelkeznek kefével).

Megjegyzés – előfordulhat, hogy a motor nem indul el a folyamatos mosás okozta túlmelegedés miatt (több 1,5 órás mosás egymás után).

A kefék cseréjéhez a következőképpen járjon el:

  1. Vegye ki a motort néhány csavar meglazításával. Kapcsolja ki az összes érzékelőt és a szíjat.
  2. Egy csavarhúzóval húzza ki a csatlakozót a keféből.
  3. A következő lépés a szénelektróda eltávolítása a motorról a csavarok kicsavarásával vagy a rugó kicsavarásával. Ha 1,5 cm-nél rövidebb – cserére van szükséged. A kefe eltávolításakor ügyeljen a szénre, hogy a vége milyen irányban kopott. Ha fordítva helyezi be, a motor szikrát fog szórni.
  4. Vegye ki a második kefét, és jegyezze meg, hol folyik le a szén (fényképek készíthetők).

Megjegyzés – a keféknek alkalmasnak kell lenniük a villanymotor modelljéhez. A motor modelljét a motorházon lévő jelölések alapján határozhatja meg. A mellbimbókat csak párban kell kicserélni. Nem cserélheti ki az egyik kefét, és nem hagyhatja a másik felét elhasználódva.

Szénelektróda

A gyűjtőcsövet most meg kell tisztítani a Szénpor és karcolások. Vegyük a legfinomabb csiszolópapírt, lehetőleg „null”, helyezzük a gyűjtőre, és csavarjuk meg a tengelyt. Folytassa az esztergálást, amíg a kollektor felülete szennyeződés- és karcmentes nem lesz. Helyezze vissza a szénelemeket a megfelelő szögben, és csavarozza be őket a helyükre.

A javítás befejezéséhez szerelje vissza a motort a házba, csatlakoztassa újra az összes érzékelőt és a szíjat. Csukja be a mosógép hátsó fedelét.

Elektromos motor javítása

Mikor kell szakembert hívni

Ha a fenti pontok ellenőrzése megerősíti, hogy nincs hiba, fennáll a meghibásodás lehetősége a vezérlőmodul. Ez a tény azonban ritkán lehet az oka annak, hogy a mosó-szárítógép nem mos, amikor a program elindul és a tartály megtelik vízzel. Az elektronikai lap elromlott, és ezt csak egy szakképzett szakember tudja megoldani. Csak egy szakértő tudja megállapítani, hogy érdemes-e javítani, vagy ki kell cserélni. Még ha ért is az elektronikához, akkor sem tanácsos saját maga nekilátni a javításnak. Ez a „javítás” még több problémát okozhat.

Végül, ha váratlanul éri a hiba, általában megúszhatja szerviztechnikus hívása nélkül. A fent leírt hibák házon belül is megoldhatók, és pénzt takarítanak meg.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 3
  1. Dominik

    Mi lehet az oka annak, hogy a mosó-szárítógép nem mossa meg a ruhákat, miután már vizet is vettél be?

    Válasz
    1. Anna Tóth

      Lehetnek különböző okok, ami miatt a mosó-szárítógép nem mossa meg a ruhákat, még akkor sem, ha már vizet is vettél be. Először is ellenőrizd, hogy helyesen adagoltad-e a mosószert és a ruhák mennyiségét, mivel túl sok vagy túl kevés mosószer, valamint az alacsony ruhamennyiség is befolyásolhatja az eredményt. Továbbá ellenőrizd a program beállításait, lehet, hogy nem megfelelő ciklust választottál a mosáshoz. Ezen kívül ellenőrizd, hogy a szűrők, a vízcsapok és a tömlők tiszták és szabadok-e a rögzítődésektől, mivel ezek is befolyásolhatják a mosási folyamatot. Ha mindezek helyesen vannak beállítva és tiszták, akkor lehet, hogy a gépben valamilyen technikai probléma van, és érdemes lehet szervizes szakember segítségét kérni.

      Válasz
  2. Petra Tóth

    Miért nem működik a mosó-szárítógép, miután már bevette a vizet?

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása