...

Kávéőrlő készítése saját kezűleg

Egy házi készítésű kávédaráló – egy feladat azoknak, akik nem keresik a könnyű utakat és alapvető mérnöki ismeretekkel rendelkeznek. A képzelőerőn kívül szükség van egy forrasztópáka és az elektromos törvények alapvető ismereteire, hogy saját kezűleg összeállíthasson egy otthoni kávéfőzőt. oktatás 1 Az otthoni kávéfőzőt a saját kezével kell összeszerelni. Ha ez a kilátás nem riasztja el Önt, itt találja a kávédaráló összeszerelésének lépésről-lépésre történő útmutatóját.

Mechanikus kávédaráló összeállítása

A köszörű megépítéséhez a következő szerszámkészletre lesz szükség:

  • Elektromotor (új vagy korábban használt);
  • Ónlemez (közepes vastagságú);
  • fúrógép;
  • csiszológép (a sarkokhoz);
  • „skins”;
  • véső;
  • egy erős szorító;
  • fájl;
  • rögzítő és rögzítő elemek;
  • tábla;
  • fadeszkák.
Elektromos motor kávédarálóhoz

Elektromos motor kávédarálóhoz

Összeszerelési lépések:

  1. Vegyünk egy 300-700 W teljesítményű elektromos motort (minél kisebb, annál jobb). Szedje szét, és válassza el az állórészt és a forgórészt egymástól.
  2. Fúrjon egy 8-10 mm átmérőjű és 7 mm mély lyukat a rotor belsejébe. A távolság nem haladhatja meg a 9-16 mm-t. Az egyes furatokat hosszirányban, a rotor tengelye mentén kell elhelyezni (felülről lejtős vonalak, amelyek fentről lefelé haladnak).
  3. A lyukakat legfeljebb 5 mm mély hornyokkal (4-5 mm) kötjük össze. A fazettákat a legjobb egy sarokcsiszolóval készíteni, amelyet előzőleg gondosan rögzíteni kell egy csővázban. A rotor alsó részén lévő hornyokat (ahonnan az őrölt kávé érkezik) rendkívül óvatosan kell kezelni.
  4. A rotor tetejének lekerekítése (viszonylag könnyen elvégezhető).
  5. A rotor a motor állórészébe van illesztve. Fúrjon kis lyukakat a fedelébe, hogy a kávébabot bele lehessen önteni.
  6. A földek összeszereléséhez egy bádoglemezt használnak. Mérete a motor méretétől függ. A felső részhez lesz csatlakoztatva.
  7. A motor tengelyére egy forgattyú van helyezve, amely a forgórészt forgatja. A fogantyú kinézete bármi lehet, így kísérletezhet vele. A rögzítés egy csap és egy csavar segítségével történik.
  8. Rögzítse a készüléket a táblához.
  9. A kész gépet ezután tesztelik az őrlés kalibrálására. A biztonság kedvéért néhányszor elforgathatja az óramutató járásával megegyező és ellentétes irányban. Egyébként a mechanikus kávédaráló készen áll a használatra.

Tipp: ne felejtse el rendszeresen tisztítani a rotor, és töltse a babot nagy adagokban, ami a gép belsejének gyors eltömődéséhez vezethet.

A kézi daráló összeszerelése

A kézi daráló a konyhabelső díszeként is szolgálhat, ha megfelelően van összeszerelve és díszítve. Az építéshez a következő eszközökre lesz szükségünk:

  • Nehéz karton;
  • Rétegelt lemez vagy egyszerű, olcsó forgácslap;
  • Használjon fűtött szilikonragasztót;
  • kés;
  • bútorfogantyúk;
  • Közepes méretű spatula;
  • bordugók;
  • joghurtos pohár;
  • rozsdamentes acél fedél;
  • kávébabok
  • festék (lehetőleg akril).

Szakaszonkénti összeszerelés:

  1. A támogatás fog szolgálni egy darab forgácslap négyzet alakú, mérete 14-14 cm (feltételesen, a méret lehet alkalmazni bármilyen, attól függően, hogy a preferencia).
    forgácslap formák kivágása
  2. Ezután ragassza össze három oldalát ragasztóval.
    Mérés a polc alatt
  3. Ragassza fel az utolsó téglalapot a fiók kivágásával (a kivágásnak a kartonpolccal azonos szinten kell lennie).
    Vágjuk ki a dobozhoz szükséges forgácslap formákat
  4. A fiók elülső oldala (körülbelül) 3 x 7,5 cm és 9 x 4 cm.
  5. Vágja ki a fedél részeit és illessze be a fogantyút.
    a felső fogantyú összeszerelése
  6. A fedelet kartonpapírral és egy deszkával ragasztják a dobozhoz. Ezután egy bútorkilincset és egy botot rögzítenek, végül pedig egy deszkát.
    A felső rész ragasztása
  7. Fesse a készüléket fekete akrilfestékkel. Várjon, amíg a felső réteg megszárad. Miután megszáradt, bevonjuk fehérrel. Ezután, ha szükséges, arany és réz szín, ezt szakaszosan csináljuk, hagyjuk megszáradni minden réteget.
    Decoupage kávédaráló
  8. Decoupage azt egy szalvétával. A kézi köszörű összeszerelve és használatra készen áll.
    Decoupage a fiók oldalait

Tipp: Mielőtt teljes terhelést adna a készüléknek, tesztelje azt könnyű terheléssel, hogy megtudja a tartóssági határt, és azonosítsa a készítés során esetlegesen felmerült hibákat.

Következtetés

Megmutatjuk, hogyan lehet otthon kávédarálót készíteni. A megfelelő szintű technikai és háztartási készségekkel ez a folyamat nem bizonyul nagyon nehéznek, ha türelmet mutat, és figyelmet fordít a legkisebb árnyalatokra. oktatás 1 A megfelelő technikai és háztartási készségekkel ez a folyamat nem nagyon nehéz, ha türelmet mutat, és figyelmet fordít a legkisebb árnyalatokra. Mind a mechanikus, mind a kézi csiszológépek összeszerelése, bár a munka tartalmát tekintve eltérő, valójában ugyanúgy szerelik össze őket, a lényeg az, hogy világosan kövesse az utasításokat, és ne féljen kísérletezni.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Tamás

    Van valakinek tapasztalata a kávéőrlő készítésével kapcsolatban? Milyen anyagokból és eszközökből lehet elkészíteni? És milyen lépéseket kell követni a folyamat során? Bármilyen tanácsot és útmutatást szívesen fogadok!

    Válasz
    1. Bálint

      Igen, rendelkezem tapasztalattal a kávéőrlő készítésével kapcsolatban. A kávéőrlőt főleg fém-, fa- vagy műanyag anyagokból lehet elkészíteni. Az eszközökhöz tartozhat fúró, véső, csiszolópapír, ragasztó és fúrószerszám is. Először válasszunk megfelelően vastag anyagot a kávészemek darálásához. Rajzoljuk fel a tervezett formát és vágjuk ki a kép alapján. Csiszoljuk és formázzuk az anyagot kívánt formára, majd vágjuk ki a fúróval a fúródarabokat. Végezetül ragasztóval, csavarokkal vagy szegecseléssel rögzítsük össze az elemeket, majd teszteljük és finomítsuk az örlő mechanikáját. Ha szükséges, beállítható finomságú reszeléket vagy hangolható mechanikát is használhatunk. Remélem, segítettem a folyamatban, és készíthetsz saját kávéőrlődet!

      Válasz
    2. Dániel

      Sajnos nincs tapasztalatom a kávéőrlő készítésével kapcsolatban, de hallottam már arról, hogy otthon is elkészíthető. Általában fából, acélból vagy kerámiából készítik őket. A folyamat során először ki kell választani az alapanyagot, majd meg kell tervezni a kávéőrlő formáját és funkcióját. Ezután meg kell rajzolni a terveket és neki lehet állni a készítésnek. Fontos figyelni a részletekre és precízen dolgozni. Ha otthon készíted, mindig használj védőfelszerelést és kövesd az alapvető biztonsági szabályokat. Jó munkát kívánok!

      Válasz
  2. Richárd Szentgyörgyi

    Hogy tudnám elkészíteni saját kézzel a kávéőrlőt? Milyen anyagokat és eszközöket kellene ehhez beszerezni? Van valami lépésről-lépésre útmutató vagy videó, amit ajánlasz? Mennyi időre lenne szükségem az elkészítéséhez? És mennyire lenne nehéz ezt a folyamatot végrehajtani, ha nem rendelkezem tapasztalattal a kézműves tevékenységek terén? Nagyon kíváncsi vagyok a válaszaidra és köszönöm előre is a segítségedet!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása