A gyártó által bejelentett hosszú élettartam ellenére egyes mosógépek gyorsan meghibásodnak. Ez gyakran annak a ténynek köszönhető, hogy a házban lévő víz túl keménynek bizonyul. Olyan szennyeződések tömegét tartalmazza, amelyek melegítéskor kicsapódnak a gép fontos alkatrészein, például a fűtőelemen, a dobon stb. A mosógéphez egy extra szűrő ajánlott a meghibásodások elkerülése érdekében.
Szűrő típusok
A víztisztításra használt készülékek a telepítés helyétől és az általuk ellátott funkcióktól függően a következő kategóriákba sorolhatók:
- hálózat;
- durva (előkezelés);
- polifoszfát;
- mágneses.
Mainline
Ez a készüléktípus a házba vagy lakásba bejutó összes vizet megtisztítja. Telepítve van a vízvezetékek bemeneténél. Hideg- és melegvízcsövekhez egyaránt csatlakoztatható.
A víz vízszűrővel történő tisztítása után a víz kémiai összetétele változatlan marad, azaz nem lesz keményebb vagy lágyabb. Egyszerűen megtisztítják az olyan szennyeződésektől, mint a homok, rozsda stb.p.
Előkezeléshez
Csak a durva szemét részecskéket gyűjti össze. Általában közvetlenül a gép előtt van felszerelve. Egyes modellek álló szűrő A készülékkel együtt szállított mosó-szárítógép. Hátránya, hogy a gyors szennyeződés miatt rendszeres tisztításra van szükség.
Polifoszfát szűrő
Az olyan szűrőt, amely speciális anyagokat használ a mosógép vízének lágyítására, polifoszfát szűrőnek nevezik. Úgy néz ki, mint egy sóval töltött lombik. A valóságban azonban egy anyag, az úgynevezett nátrium-polifoszfáttal. Előnyei közé tartozik, hogy megakadályozza a vízkő felhalmozódását a gép belsejében a víz felmelegítésekor. Mivel olcsó, bárki megvásárolhat egy ilyen készüléket. Mindennek tetejébe érdemes megjegyezni és könnyű karbantartás, amely csökken a nátrium-polifoszfát időben történő hozzáadásához a lombikba.
A lényeg az, hogy ! Ez a fajta szűrőmechanizmus csak technológiai vízhez alkalmas, mivel a keletkező folyadék soha nem lehet iható.
Mágneses
A víz lágyítására használt másik típusú készülék. Megállapítják, hogy milyen szennyeződések vannak a mosógépében, és egy adott típusú szűrőt ajánlanak mágneses mező. A telepítéshez nincs szükség további munkálatokra. De hogy mennyire hatékony, az még mindig nyitott kérdés. Ennek oka, hogy nincs dokumentált bizonyíték a hatékonyságára vonatkozóan.
Olvassa el azt is: hogyan tisztítsa meg a mosógép szűrőit.
Amit a mosógép szűrőjének kiválasztásakor tudni kell
Az első dolog, amit tudnunk kell, az a vízminőség. Ideális esetben teljes kémiai elemzést kell végezni. Számos erre szakosodott laboratórium foglalkozik ezzel. Megállapítják, hogy milyen szennyeződések vannak jelen a vízben, és egy adott szűrőtípust ajánlanak. Tehát, ha a folyadék sok szennyeződést vagy rozsdát tartalmaz, akkor közvetlenül a házba belépő csővezetékre kell telepíteni egy hálózati eszközt. A legtöbb esetben azonban ez nem lehetséges, ezért a legjobb megoldás egy bemeneti szűrő használata.
Mivel a legtöbb Magyar városban a kemény víz a csővezetékeken keresztül áramlik, a mosógépekhez vízlágyítót kell használni. Ez leggyakrabban egy polifoszfátos eszköz. Sok felhasználó azonban inkább a speciális mágneses minták telepítését részesíti előnyben. A vízminőség javítása érdekében a szakemberek a következő szűrőberendezések telepítését javasolják
- Az első, amely megvédi a gépet a homoktól, szennyeződéstől és rozsdától.
- egy második vízlágyító.
Ez a kétlépcsős védelmi rendszer képes megvédeni és megóvni a drága mosógépeket a kemény, szennyezett vízzel szemben. Nemcsak azoknak segít, akik a készüléket fővezetékkel rendelkező lakóházakban, hanem vidéki házakban is telepítik, ahol a vizet kútról szolgáltatják.
A durva szűrő meghosszabbíthatja a mosógép élettartamát és teljesítményét. Fontos azonban megjegyezni, hogy a hatékony működés érdekében rendszeresen cserélni kell. Ebben az esetben a szűrő jól fogja fel a durva szennyeződéseket, és védi a mosógép fő alkatrészeit.
Olvassa el továbbá: Szüksége van a mosógépének beömlőszűrőre?.
A népszerű külső szűrők áttekintése
A fogyasztók számára már a mosógépekbe való szűrők széles választéka áll rendelkezésre. Azonban nem mindegyik felel meg a minőségi és hatékonysági követelményeknek. A helyes választás érdekében célszerű a legnépszerűbb modellek egyikét választani. Ezek bármelyike nagyszerű víztisztításra és vízlágyításra képes:
- Aquashield Pro;
- Gejzír 1-P;
- Aquaflow EFU;
- Aquaphor Styron;
- Atlantic.
Ha a felhasználó ezen eszközök bármelyikét választja, biztos lehet a hatékonyságukban és megbízhatóságukban. Fontos megjegyezni, hogy a modell végleges kiválasztása attól függ, hogy milyen típusú tisztítással történik. Minden modell a legjobb, ha az adott feladatra használják. A készülékek fontos jellemzője a szűrőelemek és a víz finom részecskékből történő szűréséért felelős szorbensek száma. Mindegyik készülék egyszerűen felszerelhető, és cserélhető szűrőkkel rendelkezik, amelyek saját kezűleg, szakszemélyzet nélkül cserélhetők.
AquaShield Pro
Az egyik legmodernebb és leghatékonyabb készülék, amely lágyítja a vizet a mosógépben. A vizet előzetesen meg kell vizsgálni, és ha az elemzés magas vastartalmat mutatott ki, az Akvaschit volt a kézenfekvő választás. Alapja egy mágneses mező használata, amely a készüléken átfolyó vízre hat.
A modell fő előnye, hogy a tisztításhoz nincs szükség vegyszerekre. Így a víz kezelésében nem vesznek részt kémiai elemek. A szűrő mikroprocesszorral és mikrochipekkel van felszerelve, amelyeknek köszönhetően a mágneses hullámok elosztása a csőrendszeren keresztül történik, ha szükséges. A készüléken van egy gomb is, amellyel a hullámteljesítményt lehet beállítani. A szűrő egy pár huzallal van felszerelve, amelyek a csőre különböző irányban spirálisan vannak felcsévélve. A készülék bekapcsolásakor induktív áram keletkezik. Biztosítja, hogy a vasrészecskéket a szűrő falai vonzzák, és ne kerüljenek a mosógépbe.
Gejzír 1-P;
Ez a szűrőberendezés a hálózati csővezetékekre van felszerelve, és a hideg víz tisztításához szükséges. Nagy és apró részecskéket egyaránt képes felfogni, még nagy nyomású fejvízben is. Nem átfolyós rendszerrel, hanem cserélhető patronokkal tervezték.
A szűrőegységben lévő polipropilén habblokkot úgy tervezték, hogy akár 30 atmoszférás vízben is működjön. Napi mosással egy teljes hónapig tart. A patront ezután ki kell venni, és egy újjal kell helyettesíteni. Ez nagyon könnyen elvégezhető saját kezűleg. a szűrő padlóra vagy falra szerelhető. Ehhez a szűrő tetején konzolok találhatók.
Aquaflow EFU
Ez a modell nem használ vegyszereket a vízkezeléshez. Elektromos impulzusok hatásán alapuló működési elv. A készülék tökéletesen alkalmas a víz lágyítására és a mosó-szárítógép belső részeinek vízkő elleni védelmére. Ezt olyan vezetékek segítségével érik el, amelyek elektromágneses mezőt hoznak létre a folyadékban, amely csapdába ejti a fémrészecskéket. A víz ezután a finomszűrőbe kerül. Itt a baktériumok és más mikroorganizmusok speciális membránokon telepednek meg.
Aquaphor Styron
Könnyen telepíthető és könnyen használható polifoszfát szűrő. A víz lágyítására és a rozsda és a vízkő kialakulásának kockázatának csökkentésére szolgál. Egy betáplálópatron akár 300 mosási ciklusra is elegendő lehet. A szűrő teste átlátszó anyagból készült, így a felhasználó láthatja a készülékben maradt vegyszer mennyiségét. Az Aquaphor Stinor nemcsak mosógépekhez, hanem mosogatógépekhez is használható.
Atlantic
Az olasz márka modelljét nagy teljesítménye jellemzi. Ezekre a hálózati típusú berendezésekre a víz lágyításához van szükség. A készüléknek van egy kis izzója, amelyen keresztül a víz belép a mosógépbe. A szűrő 5 és 35 Celsius-fok közötti hőmérsékletre van tervezve. Könnyen falra szerelhető, és egy cserélhető kazetta 150 mosásig tart.
Telepítési lehetőségek
Miután kiválasztotta és megvásárolta a mosógépéhez megfelelő szűrőt, be kell szerelnie azt. A felszínen bonyolultnak tűnhet, de a valóságban ez egészen másképp néz ki.
A hálózati típusú készülék bemeneti nyílása a házba vagy lakásba vezető vízvezeték bemeneti nyílásánál van felszerelve. Legtöbbször szinte azonnal elhelyezik a csapolás után, A vízbeömlő egyenesen van becsavarva. A telepítéshez egy csövet kell vágni, amelybe a készüléket aztán becsavarják.
A polifoszfátot és az előszűrőt ugyanazon az elven telepítik:
- A fő vízvezetékből egy extra cső vezet ki a mosógéphez.
- Ezután a tisztítóberendezés és a mosógép ehhez a csőhöz csatlakozik.
A mágneses szűrő telepítése a legegyszerűbb az összes közül, mivel nem igényel további műveleteket. Egyenesen felcsavarozható a mosógép tömlőjébe.
A mosógép szűrőjét be kell szerelni. Ez segít meghosszabbítani az élettartamát és megelőzni az esetleges meghibásodásokat. Az automata mosógépekkel is óvatosan kell bánni.
Kérdése lenne, hogy valójában szüksége van-e egy szűrőre a mosógépéhez?
Egy szűrő hasznos lehet a mosógép számára, mivel megvédi a gépet a külső szennyeződésektől. A szűrő segít megakadályozni, hogy a ruhák, hajszálak és egyéb apró részek bejussanak a mosógép csöveibe és dobába, aminek következtében csökkenhet a gép hatékonysága és meghibásodások is előfordulhatnak. A szűrő rendszeres tisztítása és karbantartása hosszabb élettartamot és jobb működést eredményezhet a mosógép számára.
Azért hasznos egy szűrő a mosógép számára, mert megvédi azt a külső szennyeződésektől, mint például ruhák, hajszálak és apró részecskék. Ezáltal csökken a gép hatékonyságának csökkenése és a lehetséges meghibásodások kockázata. A szűrő rendszeres tisztítása és karbantartása hosszabb élettartamot és jobb működést eredményez a mosógép számára.
Igen, szükséges szűrőt használni a mosógépben. A szűrőnek számos fontos funkciója van. Először is, megakadályozza, hogy nagyobb szennyeződések, mint például haj, szőr, vagy ruhacsipeszek, eljussanak az elszívó rendszerbe, ami meghibásodást okozhat. Emellett a szűrő megvédi a mosószer adagolóját és a vízszintszabályozó szelepet a lerakódásoktól és lerakódásoktól. Egy jól működő szűrő segít megőrizni a mosógép hatékonyságát és hosszabb élettartamát.
A szűrő rendszeres tisztítása vagy cseréje szintén fontos a mosógép megfelelő működése érdekében. A szennyeződések felhalmozódása a szűrőben a víz áramlásának csökkenését és a mosás hatékonyságának csökkenését eredményezheti. Ezért azt ajánlom, hogy rendszeresen ellenőrizze és tisztítsa meg a mosógép szűrőjét, hogy elkerülje az esetleges problémákat és meghibásodásokat.
Szükséges-e a mosógépéhez egy szűrő? Meg kell vásárolnia egy külön szűrőt, vagy már van beépítve a készülékbe? Ha nincs beépítve, milyen típusú szűrőt ajánlanak a mosáshoz?
Igen, szükséges a mosógépéhez szűrő, mely megakadályozza a ruhadarabok és más nagyobb szennyeződések bejutását a gép belsejébe. Általában a mosógépekbe beépített szűrővel már rendelkeznek, de érdemes ellenőrizni a készüléket, hogy biztosak lehessünk benne.
Ha mégsem lenne beépítve, akkor érdemes külön szűrőt vásárolni, mely könnyen tisztítható és cserélhető. Olyan típusú szűrőt érdemes választani, mely hatékonyan eltávolítja a koszt és a szennyeződéseket a mosás során, hogy a mosógép hosszú élettartamú maradjon és a ruháink is tiszták legyenek.